На Житомирщині та Київщині продовжуються роботи по гасінню масштабних лісових пожеж, які вирують з початку квітня.

Як повідомляють у Кабміні, на даний момент в Житомирській області силами ДСНС надається допомога працівникам лісгоспів на території 2 лісових господарств (ДП «Овруцьке ЛГ», «Овруцьке СЛГ», «Словечанське ЛГ» та «Словечанський лісгосп АПК») щодо гасіння окремих осередків тління трав'яного настилу, пеньків та деревини. Залишається 2 не локалізовані осередки горіння (№ 1 ДП Овруцький спец. ЛГ Виступовицьке лісництво поблизу сіл Жолудівка та Журба; № 2 Словечанське ЛГ Нагорянське лісництво поблизу сіл Острови та Мацьки), на яких зосереджені основні сили та засоби. На інших осередках продовжуються роботи по гасінню пожеж всередині локалізованих ділянок.

На Житомирщині до гасіння залучено 1 069 чоловік та 155 машин.

Також у Київській області, зокрема у зоні відчуження та безумовного (обов’язкового) відселення підрозділами ДСНС надається допомога ДАЗВ у гасінні пожеж на території Корогодського, Луб`янського, Паришівського, Дитятківського та Денисовицького лісництв. Основні зусилля спрямовані на локалізацію 4 осередків (с. Корогод, с. Розсоха, с. Крива Гора та с. Рудьки – с. Буряківка) тління пеньків, залишків деревини та двох торф’яників в осередках пройдених вогнем.

Зазначається, що в болотистих місцях залучено важку інженерну техніку ДСНС та додатково вісім шляхопрокладачів Збройних Сил України, інженерною технікою створено 405 км мінералізованих смуг.

На щастя, загрози об’єкту Укриття, сховищу радіаційних відходів та іншим критичним об’єктам Зони відчуження немає.

На Київщині до гасіння пожеж залучено 1359 чоловік та 340 машин, в тому числі 3 вертольоти, якими 19 квітня здійснено 93 скиди – 186 тонн води.

Радіаційний фон по м. Києву та Київській області у межах норми та не перевищує природних фонових значень (м. Київ – 0,012 мР/год., Київська область – в межах 0,011 мР/год. при допустимому фоні 0,05 мР/год., м. Чорнобиль – 0,021 мР/год., на КДП Дитятки 0,02 мР/год. при контрольно допустимому рівні до 0,055 мР/год.).

Як відомо, нещодавно нардепи ухвалили закон, який посилює відповідальність за порушення пожежної безпеки в лісах.