Про це розповіли на засіданні постійної депутатської комісії Львівської обласної ради з питань екології, природних ресурсів та рекреації, повідомляє кореспондент Вголосу.

17 липня до місцевої влади Борислава звернулись близько 100 людей, які повідомляли, що у них із кранів замість води тече нафта.

Найбільше витоки нафти забруднили вулиці 600-річчя, Коваліва, Зелену та Нафтову.

«Свердловина була законсервована, її прорвало. Потім ця вся нафта потекла по вул. Нафтовій і потрапила у р. Тисменицю», – розповів член комісії Осип Магур.

«Мешканці відрами черпали нафту, щоб вона не затікала у будинки. З пральних машинок люди витягували не одяг, а ганчір’я», – додав він.

На вул. Коваліва та вул. Володимира Великого відразу перекрили водопостачання. Понад 3 тисячі жителів Борислава залишились без води. 

Заступник начальника державної екологічної інстанції у Львівській області Василь Стрижак розповів, що для перевірки відібрали проби води та ґрунту на забрудненій території. Результати досліджень будуть відомі наступного понеділка 

«За попередніми даними забруднення є значне. І після перевірки будуть встановлені розміри шкоди. За такі види порушення передбачається як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Зараз на причетних до цього посадових осіб склали протоколи», – додав він.

Для ліквідації наслідків витоку нафти у Бориславі створили спеціальну комісію. Також цю справу направили у прокуратуру.

Крім того депутати планують розглянути питання про забруднення нафтою у Бориславі на позачерговій сесії ЛОР.