Про це повідомляє «Новий регіон» із посиланням на «Reuters».

Катар слідом за Саудівською Аравією пішов на зниження ціни на нафту більш ніж на один долар за барель. Таким чином, держава розраховує стимулювати зростання поставок на азіатський ринок.

До цього часу Катар був однією з найменш активних країн ОПЕК в плані видобутку нафти, проте зараз готовий міняти ціни навіть заднім числом. Так, вартість проданих ще у вересні цього року партій марки Marine катарці зменшили на цілих $6,75 за барель. Також на $6,25 за барель знижена ціна на нафту марки Qatar Land.

Раніше лідер країн ОПЕК з видобутку та реалізації нафти, Саудівська Аравія, пішла на зниження цін, задавши тим самим правила гри для інших учасників ринку.

Експерти відзначають, що стійка тенденція до падіння світових цін на нафту негативно позначиться на країнах, чий бюджет вельми чутливий до коливання вартості вуглеводнів. Серед таких держав Росія і Венесуела.

Міністерство енергетики Росії вже стурбоване цією тенденцією і прогнозує зниження власного нафтовидобутку у випадку, якщо ціна і далі падатиме.

Як писав «Вголос», сьогодні російський рубль продовжив оновлювати мінімуми через дефіцит валюти за обмеженого доступу до західних ресурсів і на тлі падіння нафтових цін.