Про це розповів речник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, передає «Укрінформ».

«Україна в вівторок порушила питання щодо загострення ситуації в Грузії, зокрема в окупованих регіонах Абхазії і Південної Осетії, привернула увагу членів Ради Безпеки до так званих «парламентських виборів» у Абхазії 12-26 березня та «референдумів», запланованих у 2017 році в Південній Осетії», - зазначив український дипломат.

Він поінформував, що Україна висловила позицію, що такі кроки є нелегітимними та не мають юридичної сили, та є спробою легітимізувати окупацію цих грузинських територій.

«Ми також поінформували про подальшу мілітаризацію Абхазії і Південної Осетії, порушення прав людини та зазначили, що така політика є дуже схожою із російською окупацією в Криму», - наголосив Ніколенко.

З огляду на це він підкреслив, що позицію України підтримала більшість членів Ради Безпеки, які говорили про порушення Росією норм міжнародного права та закликали РФ поважати суверенітет і територіальну цілісність Грузії.

«На це російська сторона відповіла Раді Безпеки, що потрібно змиритися із ситуацією, яка склалася, і Москва не збирається змінювати свого рішення щодо визнання цих «республік», - зазначив представник Української місії в ООН.

Україна, зі свого боку, зауважила, що така логіка Москви виправдовує і російську окупацію Криму, і ядерні амбіції КНДР, і решту порушень світового масштабу.

Наприкінці дискусії Україна запропонувала ухвалити заяву для преси, яка підсумовувала хід дискусії в Раді Безпеки. Документ був максимально спрощеним та вмістився у два речення.

«У першому зазначалося, що Рада Безпеки розглянула ситуацію в Грузії, у другому – що члени Ради Безпеки підтвердили свою повну підтримку суверенітету й територіальній цілісності Грузії в рамках її міжнародно визнаних кордонів», - розповів український дипломат.

Російська сторона, зі свого боку, зауважила, що «виступає проти ухвалення будь-якого документа, вчергове підтвердивши своє нехтування Статутом ООН».