Про це йдеться у відповідному листі профільного відомства від 19 вересня.

Міністр пояснив, що необхідність збільшення прийом іноземних студентів пов’язана з реалізацією державної політики, спрямованої на розширення ринку надання освітніх послуг для іноземних громадян, розвитку системи підготовки спеціалістів різних освітньо-кваліфікаційних рівнів для зарубіжних країн на контрактних засадах за кошти юридичних і фізичних осіб.

Ще однією причиною збільшення студентів з-за кордону є інтеграція вітчизняної системи освіти у світовий простір та формування позитивного міжнародного іміджу України.

Цим же листом міністр доручив керівникам вищих навчальних закладів вжити заходів щодо укладання контрактів про організацію навчання іноземців із вітчизняними суб'єктами підприємницької діяльності, розширення мережі іноземних та вітчизняних партнерів, а також посилити роботу із розроблення та поширення рекламної продукції, спрямованої на інформування іноземного абітурієнта.

Крім того, ВНЗ мають англійською мовою висвітлювати інформацію про порядок організації набору іноземців, відомості про перелік мов, якими здійснюється підготовка та навчання іноземців, а також про типовий контракт на надання освітніх послуг іноземцям.

Дмитро Табачник також звернув увагу керівників вищих навчальних закладів на їх особисту відповідальність за невиконання ліцензійного обсягу, зменшення кількості іноземців, що прибули для проходження підготовки для вступу до вищого навчального закладу у 2013/2014 роках та порушення наказу МОН щодо порядку набору іноземців на навчання.