Як відомо, 3 грудня президент підписав указ «Про звільнення Д.Табачника з посади Міністра освіти і науки, молоді та спорту України» у зв'язку з обранням його народним депутатом.

Однак Табачник також підписав наказ від того ж 3 грудня «Про тимчасове покладення виконання обов'язків». Текст його дуже короткий: «У зв'язку з моєю хворобою наказую покласти тимчасове виконання обов'язків міністра освіти і науки, молоді та спорту України на першого заступника міністра освіти і науки, молоді та спорту України Суліму Євгена Миколайовича». І підпис — «Міністр Д. Табачник».

Автори статті відзначають, що міністр спровокував класичну бюрократичну колізію. «Звичайно, Табачник завжди може викрутитися і сказати, що написав цей наказ за хвилину до того, як поставив свій підпис президент. І навіть показати лікарняний. Але сам по собі цей документ симптоматичний. Людина, яка з хвилини на хвилину чекає відставки або й взагалі не відає про свою долю, не видає таких наказів. Такі накази залишає людина, яка знає подальший сценарій», — зазначають оглядачі.

«Ключові слова тут — «тимчасово» і «у зв’язку з моєю хворобою». Можливо, екс-міністр через хворобу не пам’ятає, що обраний депутатом і написав заяву про звільнення? Чи посилає таким чином іронічну «вєстачку» своїм підлеглим, аби не розслаблялися й чекали шефа назад, у рідні стіни?», — йдеться в статті.

Джерело: ДТ