Черних дійшов такого висновку, ознайомившись із проектом закону "Про вищу освіту" (нова редакція), розміщеним на сайті Міносвіти 10 листопада.

«Відповідно до законопроекту, планується визначити, що прийом до вищих навчальних закладів буде здійснюватися за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з урахуванням середнього бала державного документа про повну загальну середню освіту й бала вищого навчального закладу», - підкреслив Черних.

У його організації зазначили, що це вже друга спроба Міносвіти закріпити на законодавчому рівні повернення системи вступних іспитів, що разом з урахуванням середнього бала атестата за 200-бальною шкалою абсолютно нівелює зовнішнє незалежне оцінювання.

«Очевидно, що в МОН є розрахунок на те, що до початку вступної кампанії 2011 року відповідний законопроект буде прийнято, і Міносвіти буде зобов'язане невідкладно внести зміни до Умов прийому, нещодавно затверджених, і в такий спосіб поверне телефонне право, мішки із грішми у вищі навчальні заклади, з одного боку, а з іншого боку - назавжди позбавить можливості розумних молодих людей, особливо із сільської місцевості, вступити в престижні ВНЗ за державним замовленням», - підсумував Черних.

Нагадаємо, на початку листопада Міносвіти затвердило нові правила прийому абітурієнтів у ВНЗ.

Відповідно до нових правил, прийом документів до ВНЗ буде проходити з 1 по 31 липня, а для тих абітурієнтів, які будуть складати вступні іспити, - з 1 по 22 липня.