«Документи для запиту складені на основі 60 томів кримінальної справи, порушеної проти Абдулладжанова в 1998 році», — сказав він.

Мухамадієв нагадав, що Абдулладжанова заочно звинувачено в організації злочинного угруповання, спробі захоплення влади, тероризмі, диверсії, розкраданні державного майна та оголошено у 1997 році в розшук.

Сам політик в інтерв'ю іноземним ЗМІ заперечував, що бере участь у політичній діяльності на батьківщині.

Сьомого лютого Бориспільський міськрайонний суд Київської області задовольнив подання прокуратури про тимчасовий арешт Абдулладжанова, затриманого в аеропорту «Бориспіль» 5 лютого.

Згідно з рішенням суду, Абдулладжанова заарештовано на 40 діб. Запит про його видачу офіційний Душанбе повинен скерувати до 17 березня.

Протягом останнього десятиліття Абдулладжанов жив у США.

Абдулладжанов був прем'єр-міністром Таджикистану в 1992-1993 роках, на самому початку п'ятирічної громадянської війни, потім два роки був послом республіки в РФ. У 1994 році на перших всенародних виборах в республіці висувався кандидатом в президенти. Вихідця з півночі активно підтримувала Согдійська (тоді Ленінабадська) область, звідки традиційно були всі керівники радянського Таджикистану. Однак, за офіційними даними, він програв вибори Емомалі Рахмону, який досі очолює країну.

Джерело: РИА Новости