Як зазначає Громадське, це одна з наймасштабніших демонстрацій на Тайвані цього року.

Її ініціювала організація Formosa Alliance, яку цьогоріч заснував голова місцевого телеканалу Formosa Television спільно з колишніми президентами Тайваню. Організація  збирається домогтися проведення референдуму про незалежність Тайваню від КНР у квітні 2019, зміни назви острова з Китайської Республіки на Тайвань та членства в ООН.

Демонстранти зібралися біля головного офісу президентки частково визнаної Китайської Республіки Цай Інвень, де також знаходиться головне управління Демократичної прогресивної партії (DPP). Активісти прийшли з плакатами «Більше “ні” залякуванню, більше “ні” анексії». Речник Formosa Alliance Кенні Чунг назвав акцію «дуже успішною».

Додамо, що референдум за незалежність Тайваню попередньо заплановано на 6 квітня 2019 року. За його проведення виступили колишні президенти острівної республіки Лі Денхуей та Чень Шуйбянь. Однак китайське законодавство забороняє проводити референдум.

Острів Тайвань формально вважається адміністративною одиницею КНР, проте його територія фактично контролюється частково визнаною Китайською Республікою і він ніколи не перебував під реальною владою КНР.