Курсанти Академії проходять практичні заняття на навчально-матеріальній базі Міжнародного центру миротворчості та безпеки, який є структурним підрозділом ВНЗ. На території центру створені всі необхідні умови для підготовки військових фахівців: тактичні поля, військові стрільбища, навчальні поля для підготовки спеціалістів різних родів військ, танкодром, автодром тощо. 

Спочатку журналістів ознайомили із комплексом легководолазної підготовки Академії сухопутних військ. Тут курсанти проводять заняття  легководолазної підготовки, вивчають обладнання для підводного водіння танків. 

Далі нам показали інженерне навчальне поле. Воно призначене для занять з тактико-спеціальної підготовки, а також інженерної підготовки механізованих військ. 

Першим, що насправді вразило у Центрі миротворчості, була смуга психологічної підготовки курсантів: частина полігону, облаштована під територію бойових дій, із димом, перешкодами, муляжами трупів та поранених та відповідним звуковим супроводом. Із 25 журналістів, які брали участь у виїзді, пройти смугу психологічної підготовки зголосилася лише одна жінка. 

Далі був найцікавіший, бо найбільше переповнений адреналіном, етап виїзду: нам показали кілька десятків бойової зброї і навіть дозволили постріляти з неї. Також журналісти змогли самостійно зібрати-розібрати автомат Калашникова, – не за 50-60 секунд, та все ж…

Навіть попри те, що дзвеніти у вухах через 15 хвилин після пострілів з пістолета Макарова, як обіцяли інструктори, не перестало, ще раз повторити свій «бойовий подвиг», я не відмовилася б ніколи. 

Не зіпсували «бойового запалу» ні  майже 10-кілограмовий жилет, який одягли на мене для того, аби  я могла постріляти з автомата Калашникова, ні те, що влучити в мішень жодного разу так і не вдалося (не знаю хто придумав стріляти в зелені мішені, заховані у траві :) ). 

Позитивне враження залишилось і від екскурсії по центральному містечку Міжнародного центру миротворчості та безпеки. Тут активно готуються до  українсько-американських тактичних навчань із залученням військ «Репід Трайдент - 2012». За словами Начальника Академії сухопутних військ ім. Гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенанта Павла Ткачука, ці міжнародні змагання вже стали візиткою України. Цього року вони пройдуть з 14 по 28 липня. 

Наостанок журналістів нагородили грамотами та пам’ятними сувенірами. Хоча, зізнаюсь чесно, навіть якби у мене вдома після цієї поїздки не залишились снайперська лопатка і грамоти, забути емоції, які опанували мене під час цієї пригоди, було б досить складно.