Коли команди виходять навіть на розминку, уже відчувається: градус матчу буде надзвичайно високим. Будь-яка помилка у такій грі на вагу золота і чиєїсь перемоги. Матч п’ятого туру в Івано-Франківську повинен був дати відповідь на запитання хто до поєдинку підійшов у кращій бойовій готовності: львівська «Енергія», не маючи протягом двох тижнів належного спаринг-партнера, чи «Ураган», який у Сербії здобував путівку до елітного раунду Кубка УЄФА. Як показав матч, на «енергетичне» дербі завжди готові усі максимально. Перемогти принципового суперника – справа честі та гордості для кожної з команд.

Останнім часом грати в Івано-Франківську для «Енергії» відверто непросто. Львів’яни у кращому випадку в гостях добиваються нічиєї. Цього разу «зелено-білі» були близькими до того, аби перемогти ослабленого кадровими втратами суперника, однак догралися до того, що й самі ледве уникнули поразки. Гра для львів’ян складалася з перемінним успіхом. За «Ураган» у першому таймі забив Євген Валенко. Утім, «енергетики» відповіли більш, ніж достойно – удар Максима Павленка зльоту у «дев’ятку» та ефектне завершення комбінації Дениса Овсяннікова перевернуло усе з ніг на голову. Попри це, підопічним Сергія Гупаленка вдалося відігратися. Екс-гравець екс-команди «ТВД» (Львів) Роман Кордоба нагадав усім як він вміє пробивати під поперечину – 2:2.

У складі «Урагана» у першому таймі травми зазнав бразилець Біро Жаде. Повернутися у гру лідер франківців не зміг. Не раз вдалося переконуватися, що з ним і без нього «Ураган» - дві різні команди. Для «енергетиків» це був чудовий шанс дотиснути ослабленого суперника у другому таймі та одноосібно очолити турнірну таблицю. Утім, львів’яни цим не скористалися. Хоч і Овсянніков вивів свою команду вперед у другому таймі, однак м’ячі Сержао та Валенка взагалі поставили під сумнів бодай нічию для «Енергії» у цьому матчі. Уникнути поразки команді зі Львова таки вдалося. Павленко за 16 (!) секунд до завершення гри скористався відмінною передачею Легчанова і закотив м’яч у ворота, коли "енергетики" грали з п'ятим польовим гравцем. За 4 секунди до завершення гри на частині суперника «зрубали» Павленка. Для франківців це міг бути шостий фол, який би автоматично перетворився на дабл-пенальті. Свисток арбітрів промовчав і пролунала сирена, яка зафіксувала, що після зіграних п’яти турів у новоствореній екстра-лізі явного лідера наразі немає. Турнірну таблицю надалі очолюють «Ураган» та «Енергія». В активі цих команд по 13 очок.

"УРАГАН" (Івано-Франківськ) - "ЕНЕРГІЯ" (Львів) - 4:4 (2:2)

"Ураган": Ципун - Карліньос, Кордоба, Мукадо, Біро Жаде - Кіндратів-к, Валєнко, Сержао, Шотурма - Цвєлих, Сімка.
"Енергія": Лисенко-к - Якунін, Легчанов, Павленко, Овсянніков - Чепорнюк, Рогачов, Д.Бондар, Макаєв - Коваль, Тригубець.
Голи: Валєнко (4, 36), Кордоба (14), Сержао (31) - Павленко (9, 40), Овсянніков (13, 26)
Попередження: Мукадо (26), Шотурма (31), Карліньос (34), Сержао (40), Біро Жаде (40) - Рогачов (21).