Як інформує прес-служба КМУ, Микола Азаров особисто інспектував, як організовано виконання Указу Президента України «Про здійснення невідкладних надзвичайних заходів щодо подолання наслідків безпрецедентних снігопадів в Україні».

Глава Уряду об’їхав Києво-Святошинський і Обухівський райони області, Голосіївський, Дарницький, Подільський і Печерський райони столиці. Він побачив реальну ситуацію як на автошляхах загального користування, так і на міських вулицях, прибудинкових проїздах тощо.

Микола Азаров побував на підстанції швидкої допомоги дитячої лікарні, в супермаркеті у спальному районі, спілкувався з киянами на вулицях, біля станцій метро.

«Глава Уряду оцінив ситуацію дійсно, як вона є: машина Прем’єр-міністра не змогла проїхати з правого на лівий берег Дарницьким мостом, оскільки сніг не був прибраний, кілька разів на другорядних вулицях довелося долати кучугури, тягучки, допомагати проїхати «швидкій допомозі», – відзначає прес-служба КМУ.

На підстанції швидкої допомоги Миколі Азарову розповіли, що на деякі виклики бригадам доводиться добиратися пішки, проте всі виклики виконуються. В супермаркеті Глава Уряду звернув увагу на нестачу молочних продуктів і підвищений попит на хліб, який все-таки постачають, але швидко розбирають покупці.

Прем’єр відзначив, що в Києві і області склалась дійсно надзвичайна ситуація. Таких снігопадів, як нині, не було протягом ста років.

«Об’єктивно ситуація дуже важка, - заявив Микола Азаров. – Потрібні додаткові сили і засоби, в тому числі додаткові фінансові ресурси. Оперативний штаб з надзвичайних ситуацій визначить необхідні рішення, і Уряд їх прийме. Також ми будемо займатися організацією ритмічного постачання молочних продуктів, хліба тощо. Медикам хочу подякувати за самовіддану роботу у вкрай складних умовах. Всі зусилля ми спрямуємо на те, щоб люди вчасно отримували допомогу. Водночас прошу всіх громадян з розумінням і відповідальністю поставитися до того, що ситуація надзвичайна, і кожному, хто може, треба посильно взяти участь у ліквідації її наслідків. Я бачив, як багато людей уже зорганізувалися на розчищення своїх прибудинкових територій та проїздів. Це дуже добре, спасибі небайдужим громадянам».

Також Прем’єр-міністр зазначив, що головне завдання на найближчі дні, коли за прогнозом негода буде продовжуватись – розчищати другорядні вулиці, прибудинкові проїзди, звільняти проїжджу частину від припаркованих автомобілів, організувати вивіз сміття і вивозити сніг з міста.