Якщо зараз зруйнувати структуру спільних інтересів України і Росії, обом державам буде заподіяна шкода.
Таку думку висловив член фракції "Регіони України" Тарас Чорновіл, коментуючи подальші перспективи україно-російських відносин.
За словами депутата, "вочевидь, Росію не дуже цікавить майбутнє України, але її цікавлять свої економічні проблеми". "Путін повинен повернути на землю деяких наших нових міністрів і дати їм зрозуміти, що революційна патетика закінчилася і треба жити далі", - сказав Т.Чорновіл.
Він нагадав, що Росія сьогодні, як і Україна, втрачає мільярди, тому Росія, "керуючись власними інтересами, повинна нагадати про реальні зобов’язання України, які вона повинна виконувати". "Мова не про ЄЕП, а про абсолютно реальні контракти, які зараз розвалюються унаслідок політичної невизначеності", - додав він.
Це і є, на думку Т.Чорновола, метою візиту В.Путіна до України. Сьогодні Росія не має тих важелів управління, якими можна було б тиснути на будь-яку країну світу, у тому числі і на Україну. Він нагадав, що ми вже бачили "будь-які спроби вплинути на ситуацію, навіть суто політичними методами (пригадаємо хоча б ситуацію між двома турами виборів), подеколи дають зовсім протилежний ефект. Путін дуже добре це зрозумів".
Україна, переконаний депутат, ще має карт-бланш США, який дає їй повний захист від будь-якого політичного тиску з боку Росії. "Я думаю, через півроку-рік про Україну в США і в Європі також говоритимуть, як сьогодні говорять про Грузію. Там революція себе не виправдала, і демократію там ніяк не можуть почати будувати. Але нині В.Путін розуміє, що будь-який тиск на Україну приведе його до конфлікту з США", - сказав Т.Чорновіл.
www.deputat.org.ua