Член фракції “Регіони України” Тарас Чорновіл обнародував заяву, у якій звинуватив чинного Президента України Віктора Ющенка в безпосередній причетності до продажу українських ракет в Іран і Китай.

Про це повідомила прес-служба народного депутата. Наводимо повний текст заяви:

- У зв'язку з підтвердженням Президентом України факту продажу Україною ракет Ірану та Китаю низка державних засобів масової інформації повідомила, що незаконну операцію "провів попередній уряд". Для уточнення реальної картини злочину маю відзначити, що в період діяльності попереднього уряду саме було виявлено факт незаконної трансакції і розпочато розслідування з цього приводу. Вся операція з продажу озброєнь стратегічного призначення в країни, щодо яких діє міжнародне ембарго, відбувалася в період перебування на посаді Прем'єр-міністра Віктора Ющенка (початок 2000 року - контрабанда шести крилатих ракет у Китай, травень-червень 2001 року - незаконний вивіз ракет в Іран).

Подібні масштабні операції по торгівлі зброєю могли відбутися лише з відома і при узгодженні з Прем'єр-міністром. Крім того, сам факт, що розслідування було почато Службою безпеки України ще за часів правління Президента Кучми, може опосередковано свідчити про те, що контрабанда озброєнь могла бути саме урядовою операцією, інакше ініціація наслідку цілком підконтрольної попередньому Президенту структурою виглядає нелогічно. Також тривожним симптомом видається той факт, що в пресі неодноразово пригадувалися факти про причетність до контрабанди зброєю брата нинішнього Президента Петра Ющенка. Так, публікувалася інформація про затримку в Молдові українського літака з контрабандними озброєннями. Серед засновників фірми-контрабандиста фігурувала і харківська бізнес-структура, очолювана Петром Ющенком.

Тому новий Президент повинен чесно взяти на себе всю повноту відповідальності за дії, що підсилили загрозу для світу у світі. Не виключено, що сліди даної операції могли бути зафіксовані в численних постановах тодішнього Кабінету Міністрів із грифом "не для друку", особливу схильність до видання яких В.Ющенко зберіг і після обрання на посаду Президента.

www.regions.org.ua