Пане Тарасе, насамперед, чим запам’ятався минулий рік?

Минулого року Львівська обласна рада прийняла низку програм у галузях спорту, молоді і туризму. Фактично всі з них були виконані майже на 100 відсотків. Серед них програма „Дитячий майданчик”, за якою було встановлено у кожному районі по одному дитячому майданчику. Також Програма підтримки спорту у сільській місцевості, відповідно до якої кожна сільська рада отримала комплект спортивного інвентарю залежно від того, який вид спорту вони культивують: футбол, баскетбол чи волейбол. Ті всі комплекти якраз недавно надійшли в сільські ради.

Члени комісії минулого року перед початком літнього оздоровлення спільно з профільним управлінням Львівської ОДА відвідали всі 28 оздоровчих закладів відпочинку.

Ми подивилися на те, як ті заклади підготувалися прийняти дітей, котрі оздоровлювалися за кошти обласного бюджету, вносили навіть деякі корективи, бо багато хто віднісся до такої підготовки, скажу „неохайно”. Заклади виявилися наполовину підготовленими, наполовину непідготовленими. Спільно з нами їздили представники санепідслужби, пожежники, інші спеціалісти, які робили приписи, щоб ці заклади привести до певних норм, які існують.

Які програми, на Вашу думку, є найбільш ефективними ?

Важливими, безперечно, є всі. Для прикладу, програма встановлення майданчиків. Позаминулого року було встановлено п’ять майданчиків зі штучним покриттям і сім майданчиків із вуличними антивандальними тренажерами. З ініціативи комісії програма була прийнята на 2011 - 2016 роки. Вона себе показала доволі вдалою. Була висока конкуренція серед тих, хто хотів узяти участь у встановленні: між собою боролися 18 міст і сіл. Ми зробили здорову конкуренцію: хто найкраще виконає роботи з благоустрою, зробить основу та інші роботи, той і отримає майданчик. Була створена спільна комісія зі спортивними товариствами, з управлінням, яка відвідала всі 18 міст і сіл.

Нині ми бачимо результат. Майданчики переповнені. Будучи в Сколівському районі, проїжджаючи повз новий дитячий майданчик, я мав можливість спостерігати, як на ньому до сотні дітей по чотири команди грають на одні ворота. Той майданчик буквально розривають на кусочки. Якби ми мали більше коштів, ми би постаралися накрити всю область полями.

Цього року плануємо встановити 27 майданчиків по одній сільській раді у кожному районі. Майданчики також отримують всі ті села, де будуть відкриватися дитячі будинки сімейного типу.

На Львівщині є мережа таборів, яка поки що визначена і складається із 32 таборів, які ще в стані приймати дітей. Минулого року підготувалися до початку сезону тільки 28, чотири не встигли підготуватися з різних суб’єктивних та об’єктивних причин. Відвідуючи ті табори, ми побачили, що вони не відповідають звичайним елементарним людським вимогам. Там ніби чистенько, не назвеш антисанітарією, але останній раз руку прикладав майстер років тридцять тому. Тому наша комісія скерувала лист до ще тоді управління сім’ї та молоді Львівської ОДА з тим, щоб вони підготували програму з відбудови, ремонту тієї мережі тих таборів, що є, і по можливості будівництва нових. Поки що ми такої програми не бачимо. Зараз уже департамент Львівської ОДА її відтерміновує, щоб мати більше часу на її підготовку. З появою такої програми ми матимемо загальну цифру, скільки нам треба буде вкласти, щоб привести до європейського стану табори, в яких будуть оздоровлюватися наші діти влітку.

Я вже мав розмову із головою бюджетної комісії стосовно фінансування майбутньої програми. Ми розуміємо, що бюджет області не потягне таких коштів, тому налагоджуємо контакти із комітетом сім’ї та молоді Верховної Ради, щоб вони нам у тому сприяли.

Які найбільші проблеми ?

Маємо один дуже великий напрямок – спорт, у якому проблем багато, позаяк є великі проблеми з фінансуванням цієї галузі. Як відомо, державне фінансування розподіляється на початку року і розраховується з розрахунку кількості осіб, які проживають на певній території. Тому Донецька і Луганська область, де проживає багато людей, отримують набагато більше коштів на спорт, ніж Львівщина, хоча за кількістю дітей, які займаються в спортивних школах, наша Львівська область обганяє багато регіонів, а коштів отримує вдвічі менше. І з цього маємо проблеми.

Оскільки у нас у планах 2022 рік, то мусимо зараз робити ставку на школи, які культивують зимові види спорту для того, щоб отримати результат від своїх спортсменів у 2022 році.

Фото: nnm.ru