Україна вважає законним процес повернення у свою власність маяків на території Криму, заявив міністр закордонних справ Борис Тарасюк.

Так прокоментував міністр в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" заяви російської сторони про захоплення українською стороною в Криму маяків, що нібито належали Чорноморському Флоту.

"Своє не можна захоплювати, своє можна тільки повертати. Росія незаконно утримувала всі об'єкти навігаційної гідрографічної служби. У даному випадку йде законний правовий процес у руслі законодавства України", - сказав він.

"Немає ніяких правових підстав, щоб Росія могла стверджувати, що ці об'єкти мають якесь відношення до Чорноморського флоту. Вони (російська сторона) абсолютно не мають ніякого відношення до них", - відзначив Тарасюк.

"Ті, хто з Чорноморського флоту народ мутять, вони повинні знати про відповідальність за неправду. Вони не можуть говорити, що в доповненнях (до Великого договору між Україною і РФ) є згадування про ці маяки. Там ні про які маяки мова не йде", - сказав дипломат.

Міністр також відзначив, що ситуація повинна бути вирішена, і обидві сторони повинні дотримувати своїх зобов'язань, оскільки ці гідрографічні спорудження знаходяться на території України.

"І сьогодні тимчасовому повіреному Росії буде вручена відповідна нота", - підкреслив міністр.

Українська правда