Львівська міська молодіжна громадська організація «Інститут українських студій» за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні 25-27 березня провели «Модель НАТО Львів 2009».

Сьогодні у Львівському національному університеті ім. І Франка відбулася симуляція роботи НАТО, яку модерував Голова комітету Верховної Ради України з питань Європейської інтеграції Борис Тарасюк, котрий виступив у ролі генерального секретаря НАТО. Членами Північно-Атлантичної Ради виступали студенти, які  представляли вищі навчальні заклади Львова, області, регіонів України, а також інших країн інших країн – Грузії, Молдови, Польщі, Туреччини, Азербайджану, Румунії та ін. 

«Сьогодні я був в унікальній якості. Ніколи мені не доводилося бути генеральним секретарем НАТО. Звичайно, у мене такі мрії є», – сказав Борис Тарасюк на прес-конференції за результатами заходу.

Робота в моделі НАТО велася в чотирьох комітетах: політичний комітет подав проект рішення щодо агресії Росії проти Грузії; економічний комітет представив проект резолюції щодо енергетичної безпеки; військовий комітет представив на розгляд Північноатлантичної ради проект резолюції щодо базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Криму; комітет з питань нерозповсюдження ядерної зброї запропонував резолюцію щодо розміщення ПРО в Чехії та в Польщі.

Тарасюк назвав ефективною роботу в питанні надання ПДЧ Україні.

«І в цьому відношенні ми були дуже близькими до консенсусу», – відзначив свої успіхи «генсек» НАТО.

26 березня учасники проекту взяли участь у телемостах із штаб-квартирою НАТО, під час яких учасники заходу могли отримати відповіді на актуальні питання щодо діяльності НАТО з перших вуст.

У проекті взяли участь директор Центру інформації та документації НАТО в Україні пан Мішель Дюре, консул Чеської Республіки пан Ярослав Кубалік, почесний консул Королівства Нідерландів у Львові пан Богдан Панкевич, представники Львівської обласної державної адміністрації та Львівської міської ради.

Організатори проекту наголосили, що мали на меті донести до молоді інформацію про структуру НАТО і процес прийняття рішень в цій організації. Вони також зазначили, що це перший такий захід на території країни, яка не є членом НАТО.