Про це йдеться в його останньому заяві, пише «Новости Донбасса».

Тарута нагадує, що в субтому та неділю в Донецькій області оголошено траур за шахтарями, що загинули в результаті аварії на шахті ім. Скочинського.

«На цьому тлі невідомі озброєні люди захоплюють в області відділення міліції, грабують їх і озброюють населення», - зазначає він, додаючи, що вважає ці дії аморальними і протизаконними.

«Це - злочини проти людської гідності і пам'яті загиблих земляків. Впевнений, що ці дії терору, повинні бути класифіковані правоохоронними згідно з законом», - йдеться в заяві.

Губернатор зазначив, що весь минулий тиждень велися переговори з протестувальниками і що Донецьк відвідала делегація уряду на чолі з прем'єр-міністром Арсенієм Яценюком.

«Були намічені конкретні кроки, спрямовані на розв'язання політичної кризи в країні шляхом прийняття нової редакції Конституції України. Ця Конституція закріпила б особливий статус російської мови і передачу більшості адміністративно-фінансових функцій регіонам», - підкреслює Тарута.

За словами Тарути, звернення Донбасу почули, однак «деструктивні сили почали роботу, спрямовану на посилення кризи і зрив громадянського діалогу».

«Звертаюся до донеччан і жителів області. Прошу всіх не піддаватися на провокації. Донбас - це наш спільний дім. Тут немає місця агресорам і окупантам», - зазначив він.

Губернатор також повідомив, що у зв'язку з нинішніми подіями прийнято рішення про кадрове посилення силових органів Донецької області.

«Ми будемо використовувати всі законні способи для оперативного наведення порядку. Завтра Вербна Неділя. В цей день нам потрібно йти до церкви, молитися за свої сім'ї, душі загиблих шахтарів і кращу долю для нашої країни. Але не піддаватися на провокації, агресивні і протиправні дії», - закликав губернатор Донеччини.