На сьогоднішньому засіданні Національної комісії з питань регулювання зв'язку прийнятий за основу проект рішення про зміну тарифів на міжнародний, міжміський і місцевий телефонний зв'язок, запропонований робочою групою НКРЗ.

Крім членів комісії в неї ввійшли представники Мінекономіки, Мінтрансзв’язку, ВАТ "Укртелеком" і інших операторів зв'язку, громадських організацій. Робоча група була створена на початку червня і провела близько десяти робочих засідань, повідомила прес-служба НКРЗ.

Члени НКРЗ узяли за основу проект рішення, що передбачає зменшення тарифів на міжнародний зв'язок, на дзвінки в межах України і дзвінки на мобільний зв'язок. Тарифи на телефонні розмови в межах області, посекундна оплата й абонентська плата за користування місцевим телефонним зв'язком будуть збільшуватися.

Голова НКРС Олег Гайдук вважає, що пропоновані зміни є актуальними і необхідними, оскільки протягом трьох років тарифи на послуги залишалися незмінними. Рішення про підвищення тарифів на деякі види зв'язку викликано покриттям собівартості послуг операторів телекомунікацій.

"Під час обговорення питання нових тарифів на телефонний зв'язок робоча група розглядала і враховувала різні фактори: собівартість доступу до мереж, реалії ринку, інфляцію, соціальні фактори, - аргументував пропоновані зміни Гайдук. - Приймаючи відповідне рішення, ми керувалися, у першу чергу, соціальними інтересами".

За словами голови НКРЗ, проект рішення прийнятий за основу і буде спрямований на розгляд Федерації профспілок, Мінекономіки і Мінтрансзв’язку. Остаточне рішення про зміну тарифів на телекомунікаційні послуги будуть прийнято і передано в Міністерство юстиції на затвердження після проходження всіх процедур відповідно до законодавства.

Главред