Прес-служба СДПУ(о) повідомила, про те, що вона звернулася з листом до Департаменту по зв’язкам із громадськістю МВС України.
Текст листа подається повністю:

02.06.2005 на сайті газети "Сегодня" та Інтернет видання "Українська правда" опубліковано матеріал під назвами "Милиция приглашает братьев Суркисов" та "Якщо Медведчук і Суркіс не прийдуть на допит, їх приведуть силою?" У матеріалі із посиланням наводяться слова в.о. керівника Департаменту по зв'язках із громадськістю МВС України Костянтина Стогнія стосовно Віктора Медведчука і Григорія та Ігоря Суркісів: "Якщо з'являться і нададуть докази своєї невинності, у них візьмуть свідчення, і на цьому справа скінчиться. А якщо не прийдуть, тим самим підсиливши підозри, — то і повістки вишлють, і інших офіційних процедур дотримаються, аж до примусової доставки". При цьому, на початку матеріалу зазначено, що "МВС поки не направляло повістки запрошеним на допит Віктору Медведчуку і братам Суркісам".

З приводу даної ситуації хочемо зазначити наступне. Як видно із змісту матеріалу Віктору Медведчуку і братам Суркісам не направлялись повістки на допит, а отже вони не були зобов‘язані будь-куди з‘являтися і надавати докази своєї невинуватості.

Згідно з частиною другою статті 62 Конституції України, ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину. Порядок виклику на допит свідка, його права та обов‘язки визначаються Кримінально-процесуальним кодексом України.
Виходячи з наведеного, заява пана Стогнія порушує права лідера СДПУ(о) Віктора Медведчука, народного депутата України Григорія Суркіса та президента ФК "Динамо" Ігоря Суркіса, а також норми Конституції України і Кримінально-процесуального кодексу України.

І-Репортер