У результаті розслідування священика позбавили духовного сану. Відповідний наказ 12 квітня підписав єпископ Тарас Сеньків, єпарх Стрийської єпархії УГКЦ, повідомляє «Главком».

Один із постраждалих від дій священика Івана Сивака – Івана Федуніва, про гріхи якого чотири роки тому дізналося все село. Якось у Народному домі люди зорганізували збори. Був присутній і тодішній ігумен храму. Каже, між ним та панотцем виникла суперечка. І священик, мовляв, не стримався й розбовкав сповідь. Після цього бажання сповідатись у чоловіка зникло, повідомляє ТСН.

«Я йому сказав, отче, шо ви робите. То ж не можна того робити. А він мені нічого не відповів. Припустіть, ви йдете сповідатися, а він тайну сповіді розказав. Ви хочете йти сповідатися до такого священика, певне, шо ні», – каже  мешканець с. Жулин Іван Федунів.

Сам колишній панотець Іван Сивак на зустріч із журналістами приходить у священицькому вбранні – на сорочці білий комірець.

«Я для вас не священик. А перед Богом я завжди був і буду священиком», – каже колишній священик УГКЦ Іван Сивак.

Показує наказ, яким його позбавляють сану. Каже, рішення приголомшило. Двадцять п’ять років сумлінно служив людям і церкві. Гріха за те, що порушив таємницю сповіді, не бачить.

«Про цей гріх знали всі люди. То не було таємницею. Якшо знали всі люди, то яка може бути сповідь. Він ображав мою дружину в народному домі, я йому сказав пару слів, подивіться на себе, скільки у вас було коханок», – виправдовується священник.

У селі Жулин, де служив Іван Сивак, колишнім душпастирем теж задоволені не всі. Сповідь Романа Коваля священик не розголошував. Але дав йому, запевняє, кропилом по голові.

«Взяв кропило і мене кропить. А я кажу, шо я зробив, шо ви мене кропите? А він мене по чолі вдарив. Кров мене всього залила, розсік, до чола», – розповідає Роман.

«Якось воно вийшло, що я не вдарив чоловіка, а кропив, а він підіпхався», – каже Сивак.

Як пояснив канцлер Стрийської єпархії УГКЦ о. Володимир Ждан, у 2014 році на о. Івана Сивака поскаржились парафіяни церкви Пресвятої Трійці у селі Жулин Стрийського району на Львівщині. Тоді ж церква розпочала розслідування цих звинувачень і до з’ясування обставин заборонила Іванові Сиваку проводити сповіді та відрядила до цього села іншого священика.

«Всі ці роки ми спілкувалися з парафіянами, щоб встановити всі деталі і дізнатись, чи правдиві ці звинувачення. Розслідування проводилось під керівництвом отців з Ватикану. Іван Сивак намагався його оскаржити, але йому це не вдалось. Зрештою єпархія таки встановила, що скарги парафіян церкви були небезпідставні, – сказав о. Володимир Ждан. – Я не можу сказати, які саме історії він розголосив. Однак я скажу, що йдеться не про один і не про два випадки, а значно більше. У деяких випадках він розповідав ці речі зі сповіді одній людині, яка вже переказувала їх далі, але бувало навіть, що він розголошував людські секрети у доволі широкому товаристві. Але найсумніше те, що він так і не усвідомив своєї провини і не покаявся».

За словами о. Володимира Ждана, у 2014 році Ігоря Сивака також скерували до іншого храму, але він це проігнорував і почав займатись громадсько-політичною діяльністю.

Сповідь скількох вірян була розголошена, у єпархії не розповідають, бо це також таємниця. А от колишній отець Іван Сивак уже найняв адвоката. Хоче, щоб єпархія та Ватикан переглянули своє рішення.