Колишній міністр економіки України Володимир Лановий розповів, у якому стані українська казна сьогодні.

Про це він розказав у коментарі «Вголосу».

«Ми не знаємо, в якому стані наша казна сьогодні. Що цікаво, з бюджету на наступний рік нам дали декілька цифр і написали, що витрати на оборону та безпеку становитимуть 130 мільярдів гривень, а витрати на дороги – 150 мільярдів. Так бюджети не складаються! Необхідно вказати, на які саме галузі безпеки й оборони, скільки на внутрішню, скільки на зовнішню, скільки на проектні роботи, скільки на будівельні роботи, житлові проблеми в обороні і так далі. Тоді можна перевірити, правильно ми використовуємо гроші на оборону чи ми заробляємо на експорті наших якісних танків у той час, коли наші хлопці воюють на танках, які були випущені у 60-х роках минулого століття. Тобто, наш бюджет є закритим, нам нічого не показують, в тому числі й наш борг», - пояснив Володимир Лановий.

«Коли націоналізували «Приват банк», було обіцяно надати додаткові ресурси цьому банку на 118 мільярдів гривень, але цього не зробили. Натомість банку надали готівкові кошти, щоб при підвищеному попиті на готівку, вона завжди була в банкоматах. У результаті капітал банку не зріс і він тепер не видає кредитів. Тобто, споживчі кредити під 50% банк дає, а інших – ні. Тому вся наша економіка закрита від громадськості. Керівництво «кине» нам кілька структурних та макроекономічних цифр і таким самим чином вони написали проект бюджету на наступний рік. Оці “гасла” і загальні фрази – це ненормально, потрібне обґрунтування по кожному проекту. А той факт, що влада перенаправила кошти, які були спрямовані на боротьбу з коронавірусом, на будівництво і ремонт доріг – це порушення, за яке їх треба судити», - додав ексміністр.

«Немає ніякої прозорості, доступності, обґрунтування, тому точно говорити про фактичні доходи та дефіцит ми не можемо. Але і без того зрозуміло, що дефіцит у бюджеті, безумовно, є і він великий. Крім того, Україні ніхто зараз не дає того, що обіцяли: МВФ не поспішає нам давати гроші і, я думаю, вже й не дасть. Тому нас чекає скорочення видатків. Те, що зараз робиться в економіці, – це просто анархія. Я нагадаю, рік тому Гончарук заявляв, що у нас буде дефолт, а вже в грудні у нас з’явились зайві 20 мільярдів гривень у казні. Тобто, незрозуміло, що там робиться, вони самі не знають цього, нам, як я вже казав, нічого не кажуть, тому й говорити про це складно. Це сильний удар по нашій країні, людях та економіці в цілому», - підсумував він.

Читайте детальнішу інформацію у статті "Чи переживе українська економіка ще один карантин?"