Почнемо з кінця:

Вчора, 15 січня, у Львівській міській раді повинна була відбутись бюджетна сесія, на якій депутати ЛМР мали б затвердити основний фінансовий документ міста, або, кажучи просто, розділити касу між нами всіма на найближчий рік.

В результаті ми отримали, як завжди, емоційний виступ міського голови в стилі бабці, в якої згоріла стодола, і «наглу кров», яка мала «залєти» всю фракцію «Свободи», без якої в раді нема кворуму. Шоу генія самопіару закінчилось, армагедон не настав… Рухаємось далі, а точніше – до початку.
6 січня, коли зійшла перша зірка, разом з маленьким Ісусиком народилося щось подібне до міського бюджету. А далі – за процедурою: в проміжках між колядою і пампухами депутати читають і подають свої пропозиції, потім виконком вносить або не вносить зміни, далі бюджетні слухання і сесія ради, яка затверджує цей проект, щоб місто жило «по-новому» цілий рік.

І тут, як зазвичай, щось пішло не так. Пам’ятаючи, як приймався державний бюджет (коли Гройсман напівсонним нардепам підсунув щось і сказав: не випущу, поки не проголосуєте, – розуміючи, що наголосували вони тоді «дай Боже»), голова фракції «Свободи» в ЛМР Мельничук під час громадських слухань 13 січня заявляє, що фракція не буде голосувати за такий бюджет без обговорення з громадськістю і експертними середовищами, та закликає мера перенести сесію (http://www.svoboda.lviv.ua/diyalnist/komentari/056140/), а також першочергово проголосувати ухвали ЛМР про продаж і ціну акцизів, про плату за житло, які визначатимуть кількість грошей в тій скрині, а вже потім ділити її вміст.

Знаючи, що ні «Свободи», ні кворуму не буде, Садовий надсилає новий проект бюджету ввечері 14-го, а наступного дня скликає живі декорації для своєї вистави з тих, яким байдуже, за що голосувати, (бо ж винною все одно зроблять «Свободу») та своїх нових кишенькових петів (що межи «Свободою» і ковбасою вибрали друге), які навіть не знали, за що прийшли віддати свої голоси (https://vgolos.com.ua/articles/byudzhetne_shou_u_lvovi_kyivskyy_stsenariy_168960.html).

І наостанок, аби читач зрозумів: бюджет міста – це величезний надважливий документ із купою технічного тексту, цифр і таблиць, який регулюватиме абсолютно всі витрати міста від купівлі мітли до заробітної плати водія трамвая. Тож постає риторичне питання: чи може людина за ніч перед сесією його опрацювати?.. 

А тепер знову з кінця. Армагедон перенесли, громадські слухання проводять, бюджет корегують і сонце обов’язково зійде.

ПС: фото з сайту