Про це він повідомив вчора під час виступу на конференції МАГАТЕ у Відні, пише The New York Times.

За його словами, раніше диверсію було здійснена також в ядерному комплексі в Натанзі.
Як повідомив Аббасі, 17 серпня сталося кілька вибухів, які пошкодили лінію електропередач, яка веде до підземного центру зі збагачення урану в Фордо. Керівник іранської атомної програми заявив, що порушення електроживлення може привести до поломки центрифуг, але, завдяки резервним джерелам енергії, комплекс не постраждав, повідомляє Agence France-Presse.

Фахівці МАГАТЕ, які прибули в Фордо з раптовим візитом 18 серпня, не повідомляли про перебої електроживлення на території комплексу.

В останньому квартальному звіті МАГАТЕ повідомлялося про розвиток іранської ядерної програми і про збільшенні потужності підземного ядерного центру в Фордо.

Тегеран неодноразово звинувачував США та Ізраїль в організації нападів на іранських фізиків-ядерників та диверсіях, покликаних перешкодити розвитку ядерної програми в країні. Серед вчених, які зазнали нападу, був і Ферейдун Аббасі, поранений в результаті замаху в листопаді 2010 року.

Тегеран стверджує, що його ядерна програма носить мирний характер. Західні країни, у свою чергу, вважають, що Іран працює над створенням ядерної зброї.

Особливе занепокоєння з приводу іранської ядерної програми висловлювала влада Ізраїлю, яка вважає, що міжнародного тиску на Іран недостатньо. Раніше прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу зажадав від США поставити Ірану умови, невиконання яких означало б війну.

Джерело: Лента