Питання розширення переговорів у “нормандському форматі” щодо ситуації на Донбасі можливе за умови, що нинішні сторони перемовин – Україна, Росія, Німеччина та Франція – не зможуть досягнути результатів.

Про це в інтерв’ю Голосу Америки сказав тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор.

До процесу можуть приєднатися США та Велика Британія, проте Україна щодо цього питання ще не зверталася.

“Президент Зеленський та інші представники українського уряду заявляли, що якщо нинішній “нормандський формат”, “нормандська четвірка” не дасть результатів – а вони хочуть результатів – тоді вони розглянуть можливість просити Сполучені Штати і Британію приєднатися. Наскільки мені відомо, офіційного запиту про це поки що не надходило. Є серйозний інтерес з боку української влади і, зокрема, президента Зеленського рухатись уперед у мирному процесі. Ось уже 5 років триває робота над Мінськими домовленостями, 5 років діє “нормандський формат”. І якщо це може принести результати – чудово. Якщо ж результатів не буде – то я так гадаю, може з’явитися прохання про появу інших учасників, таких як Сполучені Штати і Велика Британія”, – сказав Тейлор.

Тейлор також додав, що Сполучені Штати і Британія дуже зацікавлені в тому, щоб допомогти усім сторонам та знайти мирне рішення щодо Донбасу.

Нагадаємо, що Зеленський запропонував США взяти участь у “нормандському форматі”.