На сьогоднішній день близько 80% всіх користувачів авторських і суміжних прав не платять авторам за використання їхніх творів. Про це сказав на сьогоднішньому засіданні Координаційної ради з питань авторського і суміжного прав заступник голови Держдепартаменту інтелектуальної власності Валентин Чеботарьов.

За словами Чеботарьова, українські телекомпанії приречені на те, щоб виплачувати авторські гонорари. Він також додав, що в цьому питанні українське законодавство «на нашому боці».

Крім того заступник голови Держдепартаменту запропонував координаційній раді звернутися до нового голови Нацради з питань телебачення і радіомовлення Віталія Шевченка з проханням розглянути питання про необхідність при наданні ліцензії на мовлення телеканалу обов’язковості наявності договору про організацію колективного управління. Одночасно, запропонував Чеботарьов, Координаційна рада могла б звернутися в силові структури з проханням посилити контроль за роботою тих користувачів авторського і суміжного прав, які, користуючись цими правами, не виплачують авторам гонорари.

ForUm