Ірина Геращенко голосувала під час сесії Верховної Ради, яка відбулась 26 лютого. Однак у момент, коли її картка спрацювала, сама депутатка у цей момент перебувала в Одесі.

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

Зазначається, з даних письмової реєстрації нардепів випливає, що від імені Геращенко стоїть підпис про її присутність на сесійному засіданні 26 лютого.

Однак цього дня Геращенко відвідала Одесу у складі делегації на чолі з Президентом Петром Порошенком.

В Одесі на облавку есмінця ВМС США "Дональд Кук" посадовці провели зустріч із американськими й європейськими дипломатами. Про це Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook.

У Верховній Раді того дня відбулися два пленарні засідання — ранкове та вечірнє.

Відеозаписи трансляцій парламентського телеканалу "Рада" свідчать про те, що на ">ранковому засіданні Геращенко була відсутня, але з'явилася на _M">вечірньому.

"Проте, за даними електронної реєстрації, картка віце-спікерки була зареєстрована на обох засіданнях", — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що картка Геращенко взяла участь у п'ятьох із 15 голосувань на ранковому засіданні (усі п'ять разів — "за").

"Геращенко голосувала за проект закону щодо схвалення рішення президента про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України 2019 року для участі в багатонаціональних навчаннях (№ 10067)", — повідомили в ЧЕСНО.

Також у русі зазначають, що звернулися до Геращенко по коментар щодо цієї ситуації.

"На телефонні дзвінки, повідомлення у Facebook та Viber Геращенко не відповіла. Згодом у SMS помічник нардепки повідомив, що вона перебуває у відрядженні, та попросив надіслати запитання на електронну адресу. Відповіді від Геращенко наразі немає", — пишуть в ЧЕСНО.

Водночас за ст. 84 Конституції України народні депутати на засіданнях Верховної Ради мають голосувати особисто.