Зігравши на жадібності українських медіа-олігархів, Кремль нарешті отримав можливість досягти в Україні телевізійною пропагандою тих цілей, яких раніше не вдавалося досягти зброєю.

Український телесуїцид

Після того, як минулого місяця власники чотирьох найбільших українських  медіа груп  вирішили зробити свій контент платним, щоб ще більше заробити на українцях, транслюючи старі фільми півстолітньої давнини з півгодинними рекламами, чимало українських громадян залишилися без телебачення. Популярні телеканали "1+1", "СТБ", "Інтер", "ICTV", "Новий канал", "Україна" виявилися для телеглядачів або недоступними, або платними.

Враховуючи, що застарілі антени формату Т2, які погано працюють в горах та низинах та ще й тягнуть всього десяток телеканалів, українці вже встигли викинути на горище і перейти на супутникове ТВ, кодування телеканалів для супутникових антен стало справжнім ударом для українських сімей. Втомлені після роботи українські жінки звикли дивитися популярні шоу про сімейні драми, жіночі серіали про кохання і стосунки, а чоловіки полюбили бойовики та українські політичні програми й дискусійні шоу. Популярні інформаційні продукти для масової культури, які свого часу впевнено витіснили російські шоу та серіали, вже стали частиною життя багатьох українців.

В Кремлі ще не додумалися зробити пропаганду платною

Але після кодування сигналу у вільному доступі залишилися лише низько рейтингові телеканали, які не транслюють ні популярних фільмів, ні розважальних телепередач, ні жіночих та чоловічих серіалів, а показують переважно третьосортний контент. З інформаційних та новинних телересурсів залишилися переважно пропагандистські проросійські телеканали, які пов’язують з кумом президента РФ Володимира Путіна і одним з лідерів "Опозиційної платформи — За життя" Віктором Медведчуком. Ці пропагандистські канали цілодобово подають українцям проросійську версію українських та міжнародних подій, схиляючи свідомість телеглядачів до ідей про "мир за будь-яку ціну", "нада прєкратіть стрєлять", "Медведчук та Кремль хочуть миру для України" і т .д. Й ці телеканали, звісно ж, ніхто не кодує, адже в Кремлі ще не додумалися зробити пропаганду платною.

Назад до Москви?

Після кодування супутникових каналів декілька мільйонів українських сімей, які не мають змоги чи не хочуть витрачати півтори-дві тисячі гривень на встановлення нового обладнання для платного українського телебачення й не бажають платити щомісяця близько 100 гривень за перегляд телеканалів, почали дивитися безкоштовне російське ТВ, яке далекоглядно охоплює попит глядачів на жіночі серіали, бойовики та новини.

В багатьох регіонах Львівщини, особливо в Карпатах, немає змоги ефективно користуватися антенами Т2 та й Інтернет-телебачення кульгає зі швидкістю. То ж доступними виявилися лише російські канали "НТВ", "Киносемья", "Россия1", "ОРТ", "РТР", "Родное кино" і навіть сепаратистські "денеерівські" та кримські канали, створені окупаційною владою для пропаганди населення.

Тож навіть на Львівщині тисячі людей, за відсутності української альтернативи, почали дивитися російське ТВ. А в перервах між російськими серіалами та фільмами - російські новини. Чимало галичан не мають фінансової можливості платити за рідні "СТБ", "ІСТV" чи "1+1", але хочуть морально відпочити, подивившись щось душевніше за політичні новини на "Rabinovich TV" і єдиною альтернативою залишилися російські телеканали. При цьому дивляться РосТВ і вчителі, і лікарі, і пенсіонери, і навіть українська молодь.

За всього-на-всього один місяць перегляду РосТВ вже чимало наших співвітчизників встигли підсісти на російські серіали

За всього-на-всього один місяць перегляду РосТВ вже чимало наших співвітчизників встигли підсісти на російські серіали про нещасне кохання, про медиків, про "ментів" і т. д., які затягують вже з першої серії. А в перервах між російськими фільмами та серіалами українські глядачі змушені дивитися і російські новини, в яких розповідають, як українські "карателі вбивають дітей на Донбасі", як в Україні переслідують російську мову", і як "США організували Майдан".

Телевізійний гамбіт "русского міра"

Після двох тижнів перегляду російських телеканалів знайома директорка школи на Львівщині  була вражена "надзвичайно правдивими" розповідями жіночки з російського політичного шоу, яка в сльозах розказувала, як її на Донбасі катували українці... При тому, що до блокування телеканалів ця директриса голосувала за проукраїнські сили і засуджувала російську агресію. А тепер вона говорить, що на Донбасі "все не так однозначно, і наші там далеко не святі", а українській владі "багато в чому вигідна ця війна, щоб відволікати увагу суспільства і пояснювати причини своїх провалів в економіці".

І це лише поодинокий приклад, що робить систематична російська пропаганда з представницею галицької інтелігенції, а за більший період часу російські телеканали зазомбують й психологічно підготують цілі сім'ї українських телеглядачів до "мирного плану" на умовах Кремля. Вже за кілька років, такими темпами, РосТВ змінить структуру українського електорату й цей вплив буде помітним на виборах за результатами голосувань.

Те, чого Москва не досягнула зброєю, тепер може досягнути без жодного пострілу, зігравши на елементарній жадібності українських медіа-олігархів. Саме ця жадібність та байдужість до безпеки національного інформаційного простору стала гібридною зброєю поширення "русского міра", на догоду якому вітчизняні олігархи зливають ворогу мізки власних громадян...

Валерій Майданюк, політолог