Протягом останнього тижня на Львівщині простежується тенденція криміналізації виборчого процесу, — відзначив сьогодні під час прес-конференції у Львові керівник інформаційно-аналітичного відділу ЛОГО Комітету Виборців України Назар Бойко.
Прикладом криміналізації можна вважати підпалення дверей громадської приймальні народного депутата України Юрія Луценка, побиття агітаторів Олександра Мороза та ін.
Назар Бойко наголосив н тому, що існує ряд порушень та проблем у роботі ТВК. За його словами, була проблема визначення квоти по керівництву ДВК. Дана проблема стала наслідком того, що „довіреним особам не вдалось домовитись, хто саме на якій дільниці займатиме ту чи іншу керівну посаду. В результаті списки дільничних виборчих комісій у ТВК №117 були затверджені тільки сьогодні о 01.30 ночі”.
Грубим порушенням є те, що територіальні виборчі комісії вчасно не оприлюднили у ЗМІ інформацію про затвердження складу ДВК. „Протягом 3 днів, починаючи з 25 вересня, територіальні виборчі комісії повинні були оприлюднити в офіційних ЗМІ інформацію про затвердження дільничних виборчих комісій. Але якщо газета виходить в четвер, а засідання ТВК відбулось 25 вересня (субота), то виходу для ТВК просто не було”, — сказав Назар Бойко.
Назар Бойко зазначив, що також „виникли проблеми з вчасним доведенням списків ДВК з районів до центрів територіальних виборчих округів”.
Все ж таки Назар Бойко зауважив, що на сьогоднішній день не відслідковується використання адмінресурсу з метою впливу на перебіг виборчого процесу. „Ми передбачали набагато вищий рівень втручання адмінресурсу. Випадки використання адмінресурсу зафіксовані тільки при зборі підписів на підтримку кандидатів у президенти”, — сказав він.