Тенденція на Львівщині із захворюваністю на коронавірус залишається стабільно важкою.

Про це в ефірі ток-шоу “Говорить Великий Львів” 17 вересня заявила головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

Вона зауважила: вірус новий і поставив на коліна весь світ тому, тому важко спрогнозувати, що буде завтра.

“Львівщина зараз на другому місці за кількістю захворювань в Україні. Тенденція залишається стабільно важкою. Щодня реєструють 140-180, а сьогодні маємо і 234 випалки захворювання”, – зазначила Тімко.

І додала: “Зараз надзвичайно ризикований період, бо діти пішли у школу, студенти – у ВНЗ, де утоврили колективи і спілкування стало більше”.

При цьому епідеміолог каже: вічно жити в умовах карантину неможливо, тому варто дотримувативатись елементарних правил, аби не розповсюджувати інфекцію далі. Зокрема залишатись вдома, якщо захворіли;  члени родини того, хто інфікувався, мають сидіти вдома протягом 14 днів.

“На жаль цими правилами нехнують. Тому в залежності від того, на скільки наше сусіпльство буде свідомим і дотримуватиметься правил, зможемо сказати, чи ситуація погіршиться, чи ні”, – додала Тімко.

Також вона розповіла: “На Львівщині ще не завершилась перша хвиля коронавірусу і говорити про початок другої  зарано. Але ризики є: створені організовані колективи і нехтування елементарними правилами може призвести до того, що захворюваність стрімко піде вгору. Тоді можна буде говорити вже про початок другої хвилі”.

Зазначимо, на Львівщині протягом останньої доби зафіксували 234 нові випадки захворювання на коронавірус.