Про це заявив професор теології берлінського університету імені Гумбольта Рольф Шідер.

Якщо зараз близько 60% німців є прихожанами цих двох релігійних організацій, то через 20 років своє членство збереже в них лише половина жителів Німеччини. В середньому за рік близько 250 тисяч осіб будуть і надалі залишати свої Церкви, повідомляє портал «Седмица.ru».

Головною причиною відходу з Католицької і Євангельсько-лютеранської Церков Шидер називає фінансові міркування.

Нагадаємо, що в Німеччині є дві Церкви, офіційно визнані державою - Римо-католицька та Євангельська. Громадяни, які заявили про свою приналежність до однієї з них, зобов'язані платити церковний податок, про що робиться відповідна відмітка в податковій декларації. У найманих працівників церковний податок автоматично віднімається із заробітної плати.
Тенденція до припинення членства в Церкві стала помітною в Німеччині вже більше десятиліття тому.

«Той, хто хоче врятувати свій дохід від додаткових восьмивідсоткових пунктів податкового тягаря, може легко прийняти рішення про вихід з членства в Церкві», - заявляє теолог.

Такі рішення приймають, здебільшого, молоді фахівці у віці від 25 до 35 років. Впродовж перших п'яти років трудової діяльності ризик припинення членства в Церкві в шість разів вищий, ніж впродовж майбутньої кар'єри, пояснив Шидер.

У недавньому минулому невдоволення інститутом Церкви або окремими представниками кліру часто ставало головною причиною для виходу з Церкви, а фінансові мотиви залишалися при цьому на другому місці.

За словами Шідера, більшість німців ставляться до Церкви як до організації допомоги в «надзвичайних» ситуаціях. «Хто, наприклад, буде затримувати в домі пожежників після того, як вогонь загасили?» - Риторично вигукує Шидер.

Більшість жителів Німеччини звертаються в Католицьку та Євангельську Церкви в особливі моменти свого життя - щоб хреститися, вінчатися або відслужити панахиду, а також, коли стикаються зі злочинами або стихійними лихами.

Для «Кращої реклами Церков» теолог пропонує продовжити удосконалювати пастирське служіння, освітні установи, організації соціального забезпечення, а також стежити за якістю богослужінь.

Джерело: Newsru