«Серед тих, хто потребує підтримки та допомоги суспільства, – діти, хворі на аутизм, недугу, яка характеризується порушеннями у психічному розвитку», – розповіла директор Центру, доцент кафедри доцент кафедри психології ЛНУ ім. І. Франка Катерина Островська.

За її словами, якщо корекційна робота ведеться належним чином, то до 60% таких дітей в подальшому можуть навчатися у загальноосвітніх середніх школах, а ще 30% – за допоміжною програмою. Причому майже всі вони досягають рівня соціалізації, необхідного для нормального життя в суспільстві. «Ми використовуємо досвід, запозичений у наших закордонних колег, оскільки в Україні відповідної методології фактично немає. Та й широкий загал про цю хворобу майже нічого не знає», – додала вона.

Свого часу, аби заповнити цю прогалину, Львівський міський осередок «Фронту Змін» ініціював створення документального фільму про діяльність благодійного фонду «Відкрите серце». Цією кінострічкою зроблено спробу привернути увагу органів місцевої влади та громадських організацій, котрі могли би надавати системну допомогу фонду. 

За словами депутата Львівської міської ради Ярослава Музичка, «Фронт Змін» опікується Центром вже майже три роки. Власне, відтоді, як тільки була створена всеукраїнська громадська організація з такою назвою. «Фронтовики» допомогли відремонтувати та впорядкувати навчальну кімнату для дітей, хворих на аутизм, за їх сприяння «Відкрите серце» матиме тепер власний сайт. Цього разу представники Львівської міської організації «ФЗ» подарували своїм підопічним сучасний плазмовий телевізор.   

І все ж головне у тому, що громада нарешті повернулася обличчям до малечі, яка потребує особливої уваги та догляду. Сьогодні Центр, який багато років працював лише завдяки ентузіазму вихователів та батьків, вже має чотири штатних посади педагогів-психологів, при державному дитячому садочку відкрито спеціалізовану групу для дітей, хворих на аутизм, а діяльність «Відкритого серця» отримала статус національного експерименту.

У тому, що він уже дає помітні результати, Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Відкрий Україну» Терезія Яценюк переконалася особисто. Допоки розмальовувала писанки разом із вихованцями Центру, вони розповідали їй про свої уподобання, про друзів і, звичайно ж, про батьків. А опісля – показали невеличку виставу-казку. 

«Я надзвичайно вражена, що дітки із цим захворюванням так гарно малюють, легко йдуть на контакт і навіть виявляють артистичні здібності. Це говорить, насамперед, про високий фаховий рівень людей, що працюють із ними. Людей із золотим серцем, які займаються шляхетною справою і не втрачають надії, що дітки ці стануть колись повноцінними членами суспільства. Будемо їм допомагати чим зможемо», – зазначила Терезія Яценюк.