Делегація Тернопільської області побувала у Румунії. Як повідомили в прес-службі Тернопільської облдержадміністрації, метою візиту було розширення українсько-румунського співробітництва між Ботошанським повітом Румунії та Тернопільською областю.

До складу Тернопільської делегації увійшли заступник голови облдержадміністрації Василь Жовтюк, начальник управління освіти і науки ОДА Михайла Миколенка, голова Чортківської райдержадміністрації Олександр Стадник, заступника начальника управління зовнішніх зносин та зовнішньо-економічної діяльності облдержадміністрації Орест Добрянський. Вихідці Тернопільщини зустріли українську делегацію та повітове керівництво українськими народними піснями, рядками з поезії Тараса Шевченка, танцями.

Завдяки сприянню генерального консула України Василя Боєчка, тернополяни мали нагоду попрацювати з керівництвом Ботошанського повіту та представниками ділових кіл Румунії.

Мер (примар) м.Ботошани Віктор Шевчук щиро подякував гостям за візит, адже, за його словами, це вперше, за всі роки незалежності нашої держави, українську громаду офіційно відвідали представники України. На згадку про зустріч делегація Тернопідбщини подарувала місцевій школі навчальну, історичну, методичну літературу.
Члени делегації також зустрічалися з представниками ділових кіл Ботошанського повіту Румунії (ткальська фабрика, деревообробний та спиртовий завод) та поспілкувались з освітянами, медиками, представниками культурно-просвітницької галузі.

Працівники етнографічного музею в м.Ботошани зацікавилися пропозицією управління культури ОДА і готові взяти участь у травні наступного оку в обласному фестивалі-конкурсі обрядово-фольклорних колективів, присвяченому 135-ій річниці від дня народження фольклориста Володимира Гнатюка.

Румунську сторони, повідомили у прес-службі Тернопліьської облдержадміністрації, зацікавили регіональні навчальні заклади та розробки в галузі медицини.
Під час зустрічей було досягнуто домовленостей щодо підписання протоколу про співпрацю між Ботошанською і Тернопільською торговими палатами.

Прес-Тайм