У четвер, 22 грудня, депутати Тернопільської міської ради подолали вето мера на рішення про збільшення кількості депутатів у наступному скликанні до 60 чоловік.

Як уже повідомлялося раніше, рішення про збільшення кількості депутатів з 43 до 60 чоловік сесія Тернопільської міської ради прийняла 13 грудня. 16 грудня міський голова Богдан Левків, враховуючи думку громадськості, наклав вето на це рішення.

Під час чергового пленарного засідання сімнадцятої сесії міськради, яке відбувається сьогодні, 22 грудня, тернопільські депутати ще раз повернулися до питання «Про загальний склад міськради».

Під час таємного голосування рішення про збільшення кількості депутатів набрало 31 голос, тобто більше, аніж необхідних дві третини для подолання вето. Загалом же у голосуванні взяло участь 39 депутатів.

Враховуючи розклад сил у міській раді, рішення пройшло завдяки тому, що двоє представників фракції НСНУ, яка категорично виступала проти збільшення кількості депутатів, проголосували за подолання вето. Лідер фракції НСНУ Петро Мандзій пояснив це так: «Річ у тому, що до складу нашої фракції входять представники з інших партій. Зокрема, з Народної партії Литвина. Тому вплинути на них ми не можемо. А члени НСНУ, я переконаний, як і раніше, голосували проти збільшення кількості депутатів».

Керівник фракції «Сила народу» Петро Ковч подолання вето назвав закономірністю, оскільки переважна більшість депутатів внутрішньо підтримує ідею розширення депутатського корпусу. За його словами, проблема полягала тільки в тому, що з певних причин, далеко не всі депутати готові були висловити свою позицію під час відкритого голосування.