Директор Тернопільського ПТУ №2 Володимир Цьох заявив, що за рахунок учнів його навчального закладу міліція намагається відшкодувати втрату службового автомобіля, втраченого 20 грудня під час безладь, які вчинили свідки дорожньо-транспортної пригоди.

Нагадаємо, що 20 грудня в Тернополі водій автомобіля "Ауді" на пішохідному переході наїхав на двох студенток ПТУ №2. Розлючений натовп, намагаючись розправитись з водієм, перекинув та пошкодив міліцейський автомобіль, у якому сховався винуватець ДТП, а також зіпсував його "Ауді".

Як повідомив Володимир Цьох, 21 грудня біля десятка співробітників міліції прийшли в училище для того, щоб взяти покази в учнів ПТУ, які були свідками безладь. Владимир Цьох сприяв міліції, але стежив за тим, щоб неповнолітні учні ПТУ давали показання тільки в присутності батьків або викладачів.

"Та цього їм виявилося мало, - сказав Володимир Цьох. - Декілька учнів були відведені до міськвідділку та допитані без присутності батьків і педагогів".

Але, за словами директора ПТУ, найскандальна історія, у порівнянні з якої, сховається все вищевказане, трапилася з учнем першого курсу 15-літнім Володимиром Костівим.

У присутності викладачів училища та майстри групи Віктора Салія Володимир Костів розповів журналістам, що 21 грудня, приблизно в 10 годин ранку, двоє чоловік у цивільному схопили його біля ПТУ та посунули в автомобіль. У салоні машини вони вимагали, щоб той зізнався в участі в нападі на міліцейський автомобіль і назвав імена спільників.

Коли Костів сказав, що лише спостерігав за усім осторонь, його вивезли за межі міста. Біля лісосмуги вивели з автомобіля і наказали рити могилу. Через п'ять хвилин скасували свій наказ і привезли в міськвідділ міліції, де передали в руки вже іншим людям. Там Костіва довго водили кабінетами, в одному з яких він і був допитаний.

"Мені говорили, що якщо я не зізнаюся, мені будуть відтискувати дверима пальці рук або засовувати голки під нігті", - згадує учень ПТУ. Міліціонерам Костів знову розповів лише про те, що спостерігав з боку за подіями, що трапились після аварії.

До речі, ніхто з людей у цивільному не представилися йому і посвідчення, звичайно ж, не показали.

Пізніше Костіва випустили, біля входу в міськвідділу учня зустріли майстер групи і ще декілька допитуваних учнів.

На запитания, чому після цього інциденту до нього (він живе в одному із сіл Бережанського району) не приїхав ніхто з батьків, Костів відповів, що його мати вмерла років п'ять тому назад, батькові він зателефонував і все розповів, але той відповів, що він на роботі і у нього немає часу з'ясовувати все це.

Викладачі ПТУ обурені цією ситуацією та кажуть, що діти в училище зараз налякані. Можливо, що після вихідних, батьки не відпускатимуть дітей на навчання.

Учні ПТУ №2 - це, в основному, діти з малозабезпечених селянських родин. За словами викладачів безглуздо шукати винних серед 15-літніх дітлахів, коли на фотографіях у місцевій пресі видно, що міліцейську машину перевертали молоді, але дорослі й фізично сильні люди. Викладачі також повідомили, що після ДТП значна частина з них були присутні на місці подій і стежили за тим, щоб їхні учні не брали участь у безладдях.

Обком