Однак після анексії Криму бойовик вирішив зробити це, адже було перейдено рубікон.

Під час дебатів з російським опозиціонером Олексієм Навальним Гіркін заявив, що, перебуваючи на службі у ФСБ, а саме у підрозділах центрального апарату, він прекрасно знав, чим є чинна російська влада та як вона нібито заробляє гроші:

«У 2014 році я підтримав Путіна, оскільки реально повірив у те, що він здійснює революцію згори. Його дії на зовнішньополітичному полі демонстрували, що він перейшов рубікон і за фактом у війшов у непримиримі протиріччя зі своїми західними друзями та покровителями. Відповідно, я був упевнений, що наступним логічним кроком, який тільки і дозволяв просуватися у подальшому для відновлення суверенітету Росії, в тому числі і економічного, буде очищення його власного оточення».

Разом з тим, терорист підкреслює, що саме в 2014 році після того, що було зроблено з Кримом, він розумів, що це рубікон, який неможливо перейти назад:

«Я вважав, що Путін є достатньо розумною людиною, яка усвідомлює власні дії, щоб перейти до наступного кроку. Тому упродовж наступних 1,5 року, а конкретно до осені 2015 року я, незважаючи на протиріччя, що виникали, знехотя розумів, що в умовах протистояння Заходу президента як головнокомандувача необхідно підтримувати».

До всього, Гіркін додав, що, коли ці ілюзії розвіялися, портрет Путіна, який свого часу прикрашав його кабінет, зник так само, як і з’явився:

«Єдине, що можу сказати, у моєму кабінеті, навіть коли я служив у центральному апараті ФСБ, а він був в дечому моїм начальником, до 2014 року ніколи не висів портрет Володимира Володимировича. І від початку другої чеченської компанії на початку нульових я ніколи до нього не ставився з великою довірою, оскільки мені категорично не подобалося, що він влаштував у Чечні».