Про це заявив міністр оборони України Валерій Гелетей, повідомила прес-служба відомства.

«За інформацією спецслужб України та розвідки Збройних Сил можна припустити, що терористи застосували зенітну ракетну установку «Бук-М1», яка раніше знаходилася на території Кримської автономії в місті Євпаторія. Після анексії Криму Росія залишила установку в себе. І саме тому у нас є підстави говорити про те, що саме ця зброя була застосована з території Донецької області. Це поки що припущення», – зазначив генерал-полковник.

Нагадаємо, 17 липня внаслідок теракту розбився пасажирський літак «Malaysia Airlines», який виконував рейс «Амстердам-Куала Лумпур». На борту перебувало 280 пасажирів та 15 членів екіпажу,які були громадянами 9 країн.

За даними радника МВС, літак збили з зенітно-ракетного комплекса «Бук», поставленого терористам Росією.

Про те, що ракету в пасажирський літак випустили бойовики за сприяння Росії також заявили представники Великобританії та США. 

Донецькі бойовики зізнались, що саме вони збили пасажирський «Боїнг» Малайзійських авіаліній. Терористи сплутали пасажирський лайнер з українським військовим літаком. Також з’явилась інформація, що ціллю терористів був транспортний літак України, який не вилетів. 

Згодом бойовики заявили, що «чорні ящики» зі збитого літака передадуть в Москву.

За фактом падіння літака «Малайзійських авіаліній» українська міліція порушила кримінальну справу за статтею «терористичний акт».