Про це у відкритому листі до російського омбудсмена пише уповноважений ВР з прав людини Валерія Лутковська, повідомляє «Укрінформ».

За її словами, озброєні люди мають намір вивезти сиріт з Донецька, Горлівки, Краматорська та Єнакієва. Напередодні невідомі зобов’язали опікунів в Горлівці привезти дітей з речами на вокзал нібито для поїздки на оздоровлення до Росії. Опікунів попередили: якщо відмовляться, зобов’язані дати письмові пояснення.

Обмудсмен закликає російську сторону не порушувати міжнародне право щодо захисту прав дітей.

Нагадаємо, раніше бойовики викрали і незаконно вивезли 16 вихованців дитячого будинку зі Сніжного, що в Донецькій області, в Росію. Потім дітей повернули. Зараз вони в дитячому таборі в Дніпропетровській області.

Як писав «Вголос», озброєні терористи перехопили на одному із блок-постів у Сніжному автобус із місцевими дітьми-сиротами, який у супроводі ДАІ прямував до Дніпропетровської області.

Згодом виявилося, що дітей вивезли у Ростовську область Росії. 13 червня о 23:10 літак з викраденими дітьми з міста Сніжного Донецької області, яких незаконно було вивезено на територію РФ, приземлився в Дніпропетровську.