Заяву підписали «перший заступник голови «уряду ДНР» Андрій Пургін і «голова «Верховної ради ЛНР» Олексій Карякін, інформує ТВі.

Зокрема, у заяві стверджується, що так звані «вибори голів і депутатів народних зборів Донецької та Луганської народних республік» пройшли 2 листопада «згідно з Мінськими домовленостями». При цьому в «ДНР» і «ЛНР» звинувачують Україну в «порушенні домовленостей» і «спотворенні узгодженої редакції Закону про особливий статус Донбасу».

У «ДНР» і «ЛНР» стверджують, що у зв'язку з тим, що в результаті виборів 2 листопада «народ сам наділив себе особливим статусом», «Києву доведеться рахуватися з думкою народу Донбасу, хоче він цього чи ні». «І ніякі політичні та юридичні трюки тут не спрацюють», – попереджають терористи.

Вони також заявляють, що «ніякі акти України, прийняті в односторонньому порядку без узгодження з новообраними органами влади ДНР і ЛНР, діяти на нашій території не будуть».

При цьому сепаратисти звинувачують Київ не тільки в «порушенні перемир'я», але і в тому, що «Україна перестала платити пенсії і зарплати ні в чому не винним громадянам» на територіях самопроголошених республік.

Водночас бойовики заявляють, що «відкриті для продовження діалогу, але цей діалог повинен бути рівноправним»: «Ми закликаємо Київ дотримуватися мирного плану і припинити військовий і політичний тиск на Донбас. При цьому ми гарантуємо, що якщо Київ проявить розсудливість, обрані керівники будуть готові до продовження діалогу».

Сепаратисти обіцяють Києву «слідувати духу Мінських переговорів» і заявляють про готовність «до відновлення всього комплексу зв'язків з регіонами України, до укладання угод з Кабінетом Міністрів, підприємствами і організаціями України».

«Ми готові постачати Українським регіонам вугілля для нормального проходження опалювального сезону. Нам необхідно співпрацю у сфері постачань електроенергії, сільгосппродукції, транспорту, зв'язку, експорто-орієнтованих виробництв. Наша економіка залишиться в зоні гривні, якщо Київ припинить фінансову блокаду. І, звичайно, ми готові робити все для підтримання миру», – заявляють в «ДНР» і «ЛНР».