Такий висновок дає агентство Reuters в публікації, присвяченій зустрічі в «нормандському форматі», передає «Укрінформ».

«Лідери Франції, Німеччини, Росії і України зібралися в середу на мирні переговори в Білорусі, в той час як в самій Україні промосковські сепаратисти посилили тиск на Київ, розв’язавши одні з найбільш запеклих боїв впродовж цієї війни», – констатує видання.

У публікації підкреслюється, що українська сторона відбиває напади, втім уже заявила про втрати 19-ти військових під час останніх боїв.

«Сплеск бойових дій за 24 години перед самітом, у тому числі, ракетний обстріл (Краматорська – ред.), який у вівторок призвів до загибелі 17-ти людей на території, що контролюється урядовими військами, міг бути спрямований не те, щоб змусити Україну прийняти угоду про визнання просування бойовиків», – наголошує автор публікації.

Видання із посиланням на джерело в українські делегації зазначає, що лідери чотирьох країн у Мінську планують підписати спільну декларацію, яка підтримує територіальну цілісність і суверенітет України.

Крім того, очікується, що буде підготовлений окремий документ під час зустрічі «контактної групи» Росії, України та ОБСЄ, який підтверджує прихильність плану припинення вогню, затвердженого в Мінську у вересні минулого року, а також підписаного лідерами сепаратистів.