Ярослав Гавянец (22 роки) з Тернопільської області був одним з силовиків, які утримували позиції в донецькому аеропорту. У 20-их числах січня Гавянец потрапив у полон, повідомляє "РИА Новости".

Його батько Мирослав записав звернення до глави ДНР Захарченко, в якому запропонував себе замість сина в полон.

Отримавши гарантії безпеки, батьки приїхали в Донецьк і забрали сина додому під обіцянку більше не брати в руки зброю. За повідомленнями тернопільської преси, до мобілізації Гавянец був актором аматорського театру.

Під час відео, батько кіборга повідомив, що його сина полонили сім днів тому і попросив терориста посприяти у звільненні хлопця. «Я готовий піти у пекло, щоб витягти свою дитину. Він відвоював своє», – зазначив батько.

За його словами, «кіборг» не винен у тому, що довелося воювати. «Син так вихований мною – він звик слухатися. Йому прийшла повістка, він зібрав речі і сказав, що йде служити. Я відмовляв його, як і безліч батьків, але я знав, що він мене не послухає», – підкреслив чоловік.

Тому він запропонував сепаратистові сісти за стіл переговорів. «Я хочу запропонувати тобі сісти за стіл переговорів, не для того, щоб ділити Україну (територія України – це не те питання, яке турбує мене зараз найбільше), а для того, щоб я міг домовитися з тобою про долю мого сина. Я готовий сидіти замість нього», – зазначив він звертаючись до Захарченка.

21 січня в полон до терористів потрапили 16 українських захисників донецького аеропорту, а за день до того бойовики полонили вісьмох «кіборгів» під час бою за цей стратегічний об’єкт.