Про це повідомляє прес-служба уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Водночас, як повідомляється, доля 15 дітей-вихованців Сніжнянського дитячого будинку та двох супроводжуючих їх вихователів невідома. Зв'язок із ними перерваний.

Зазнчається, що уповноважений з прав людини Валерія Лутковська тримає вирішення питання повернення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, на особистому контролі.

За фактом незаконного затримання українських дітей з м. Сніжне Донецької області та примусового переміщення їх через кордон з Російською Федерацією Уповноважений Верховної Ради України з прав людини звернулася з відкритим листом до Уповноваженого з прав людини Російської Федерації Елли Памфілової з проханням негайного втручання у ситуацію та попередження незаконному примусовому вивозу та перебуванню українських дітей на території Російської Федерації.

Аналогічні звернення направлені на ім'я Генерального прокурора Росії, Міністра з надзвичайних ситуацій та губернатора Ростовської області.

Також звернення направлені до в.о. Міністра закордонних справ України Андрія Дещиці з вимогою невідкладно вжити заходів, які передбачені нормами міжнародного права і міжнародних відносин, з метою захисту прав громадян України та до в.о. Генерального прокурора України Олега Махніцького – невідкладно перевірити зазначені факти та вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

Як писав «Вголос», озброєні терористи перехопили на одному із блок-постів у Сніжному автобус із місцевими дітьми-сиротами, який у супроводі ДАІ прямував до Дніпропетровської області.

Окрім цього, у зв’язку з незаконним переміщенням вихованців Сніжняського дитячого будинку через державний кордон України, Донецька облдержадміністрація направила відкрите звернення Уповноваженого з прав дитини при Президентові Російської Федерації Павлу Астахову.