Про це пише у своїй публікації «Без більшої допомоги Заходу Україну чекає дефолт» впливовий щотижневик «The Economist», передає «Укрінформ»

«Небажання Заходу запропонувати (Україні – ред.) більше грошей відображає тверде розчарування щодо безладних зусиль із реформування в Україні. Після виборів у жовтні політики беруть місяць, щоб сформувати коаліційний уряд, в результаті чого МВФ ставить свою програму на паузу», – зазначає видання.

Втім, визнається в публікації, певний прогрес був досягнутий, зокрема, щодо спрощення податкового кодексу. Натомість енергетична сфера залишається нереформованою. Бюджет на 2015 рік був прийнятий тільки о 4:30 ранку 29 грудня. І зараз МВФ знову в Києві намагається відновити свою програму, пише видання.

«Дефолт міг би виснажити внутрішню впевненість українського керівництва та знову скаламутити валютні ринки», – йдеться в статті. У цьому зв’язку видання звертає увагу, що фінансист Джордж Сорос аргументує необхідність виділити пакет допомоги та сприяння в сумі $50 млрд до реформ. Мало шансів, що така сума бути знайдена, але він (Сорос) піднімає питання щодо важливості України.

«Український колапс довів би твердження Путіна, що західні обіцянки нічого не варті, і що зміни в пострадянському світі ведуть тільки до страждань. Заходу скоро доведеться вирішувати, якою є цінність України?», – підсумовує видання.