На думку Абрамсон, практика, коли джерела і прес-служби вимагають надавати їм цитати для звірки постфактум веде до того, що у читачів складається хибне уявлення, що нібито видання дозволяє джерелам впливати на зміст публікацій.

«Джерела та їхні помічники у своїх вимогах «погодження цитат» заходять дуже далеко, - йдеться в записці Абрамсон. - В окремих випадках це призводить до того, що прес-секретарі та інші особи виходять далеко за допустимі рамки обговорення і заважають нашій роботі».

З 20 вересня журналісти The New York Times повинні, посилаючись на офіційну політику видання, відмовляти джерелам в узгодженні матеріалів. Винятки допускаються лише у випадках, якщо без узгодження джерело не дасть виданню опублікувати інформацію, яка представляє значну важливість для читача. Кожен такий випадок повинен узгоджуватися з редакцією окремо. Крім того, дозволяється звірка з джерелом з ініціативи автора. У всіх інших випадках згода джерела дати інтерв'ю або коментар під запис автоматично розглядається виданням як згода на публікацію цитати.

За словами Джил Абрамсон, вона визнає, що результатом нової політики стане скорочення кількості коментарів і інтерв'ю в матеріалах The New York Times. Однак, за її словами, продовження наявної практики призведе до посилення впливу джерел на ЗМІ.

The New York Times — не перше велике видання, яке зважилося відмовитися від практики погодження цитат. Раніше на такий же крок пішли редакції журналу The National Journal і агентства Reuters.

Джерело: lenta.ru