Про це розповів перший заступник голови правління ПАТ «Львівгаз» Володимир Король під час прес-конференції, передає кореспондент «Вголосу».

Таким чином, наголошує Володимир Король, держава взагалі не стимулює населення встановлювати лічильники.

Нагадаємо, з 1 жовтня вступила в дію постанова Кабінету міністрів України №409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального господарства». Цією постановою зменшено норми споживання газу для категорії населення, яка не має газових лічильників. «Для них це позитив, адже це означатиме, що вони платитимуть менше. Адже, у зв’язку зі зменшенням норм споживання газу, їм надходитимуть менші рахунки. Водночас фізично ніхто не спроможний виміряти, скільки насправді вони споживають газу», – пояснює Володимир Король.

На сьогодні «Львівгаз» обслуговує приблизно 156 тисяч споживачів, як не мають лічильників – це майже 17% населення області. «Зменшення плати за газ для цих споживачів протирічить політиці держави щодо ощадливого і ефективного використання енергоносіїв, яка декларується на всіх рівнях», – каже він.

На підприємстві не виключають, що такі споживачі можуть, до прикладу, додатково опалювати приміщення газовими плитами, не економити споживання газу.

«Тим часом, коли ми провели певний аналіз, встановивши експериментальні лічильники в таких будинках, було встановлено, що фактично помешкання, де є газові плити і колонки для підігріву вроди на 18% використовують газу більше, аніж передбачено нормою», – додав він.

Володимир Король також розповів, що щороку «Львівгаз» за свій кошт встановлює населенню понад 10 тисяч безкоштовних лічильників. Але вже зараз деякі споживачі, підрахувавши, що з лічильником їм доведеться платити більше, починають відмовлятися від нього. Утім, як наголошує Володимир Король, відповідно до чинного законодавства з 1 січня 2018 року ПАТ «Львівгаз» забороняється постачати блакитне паливо споживачам, які не мають лічильника.

Власне, постановою уряду зменшено норми споживання газу для осіб, які не мають лічильника. У кого встановлена лише газова плита та є централізоване гаряче водопостачання  місячна норма споживання газу змінилася із 9,8 м куб. газу на людину до 6 м куб. газу. Якщо є газова плита , але немає централізованого водопостачання, ця норма зменшена з 18,3 м куб. до 9 м куб. Водночас за наявності водонагрівача і газової плити зменшена з 23,6 м куб до 18 м. куб.