Позаштатний радник президента Володимира Зеленського Олег Устенко вважає, що великі державні компанії, які є монополістами, потрібно розділяти на частини і продавати.

Про це повідомляє “Новое время”.

«Як можна спробувати зрушити наше судно з тієї мілини, на якій воно зараз є? Розвиток конкуренції, демонополізація економіки … Ті монстри, які є, повинні бути вбиті і розчленовані. Я маю на увазі НАК “Нафтогаз”, Укрзалізницю. Ті монстри, які заважають жити і дихати не дають, на зразок Державної продовольчо-зернової корпорації (ДПЗКУ), Укрспирту… повинні просто піти», — зазначив він.

На думку Устенка, Укрспирт «повинен бути повністю приватизований».

Радник Зеленського вважає, що Укрзалізницю потрібно розділити і продати, залишивши в руках держави «стратегічні речі і не дуже цікаві для бізнесу».

«Я не сприймаю всі ці розмови, що “не смійте говорити про приватизацію, коли ми перебуваємо внизу піку економічного циклу”. Це правда, але, по-перше, ніхто не сказав, що завтра в світі буде усміхнена ситуація для всіх ринків і для України зокрема. Там теж є загрози і серйозні ризики. Але що для нас краще: чекати, коли ситуація на ринку стане кращою, і ми тоді продамо і отримаємо більше грошей, але при цьому кілька років будемо продовжувати закривати очі на те, що вимивається наш державний ресурс», — заявив Устенко.

Нагадаємо, президент Зеленський призначив економіста Устенка своїм позаштатним радником у травні цього року.