«Прошу надати можливість депутатам, в тому числі і від Партії регіонів виступати російською мовою. Якщо ні, то ми не дамо нікому виступати з цієї трибуни», - заявив Тігіпко.

Він наголосив, що Партія регіонів не підтримує «примусової українізації».

«Вона неефективна, бо змушувати дорослу людину говорити тою мовою, якою вона не хоче говорити – це ми отримаємо зворотній ефект. Вона назло не буде цього робити. Тут працює тільки одне – заохочення, батьків, дітей, і в тому числі політиків», - підкреслив нардеп.

Він також попередив, що така насильна українізація призведе до появи «радикалів на іншому боці, що приведе до сепаратистських настроїв».

У свою чергу лідер «Свободи» Олег Тягнибок у відповідь на виступ Тігіпка заявив, що «Свобода» вимагає лише дотримання українського законодавства.

Він наголосив, що саме за скандальним мовним законом від Партії регіонів в органах державної влади потрібно використовувати державну мову.

«У побуті, звісно, кожен може спілкуватися будь-якою мовою… Спілкуйтеся з виборцями тою мовою, якою хочете, але в цій залі користуйтеся державною мовою», - наголосив Тягнибок.

Джерело: Українська правда