4 вінницьких пацанів збацали без Лондону і пацаватих пантів шикарний альбом, де всенародні та приставучі "Олені" тусуються на маргінесах сантиметрової пам'яті у той час, коли на сцену виходить класичні метри Павло Загребельний та Володимир Сосюра. Маскі-шоу від контранервових ТІКів – ексклюзивний подарунок усім, хто не дивиться і не слухає рагульське євробачення.

Тверезий вінницький атвєт Альоні Вінницькій, Вєрці Сердючці, всяким там галицьким "Файнам", франківським "Флітам" та іншій плагіатно-примітивній шушері від якої пищать ляльківські малалєткі. Культурний вінницький прівєт браттям-сябрам з Ляпісів та Лєпріконсів та молдавським Здоб ші Здубам.

Стьобно, живо, класно і без розкочегареного пафосу, тіпа, шароварного патріотизму та громадянського помаранчизму, а-ля Мандри, Гайдамаки, Плач Єремії і теде, ну й без голубого регіонального дебілізму.

Вітя Бронюк (вокал і баян), Сашко Філінков (барабани), Сергій Федчишин (бас-гітара), Женя Зиков (клавішні), Ян Нікітчук (труба) плюють на гуманність та культуру і 30 хвилин дарують весняно-літні сувеніри щедрого пофігізму та геніального і тонкого вінницького стьобу.

"Сосюра" з перших ж нот заганяє "Оленів" в далеку тундру своїм культурним звучанням, партіями гітари, вмілими вилазками бас-гітари та труби, баяном і вокалом Віті Бронюка і бадьорим текстом:

А бувало її кортіло,
Щоб хтось постукав і зайшов пішком в тіло
Душу зігрів теплом.

Гітарна і басова партія нервово-тікового "Сержанта", клавішні витрибеньки з "Mission Impossible", баянні з "наша служба і апасна, і трудна", трубна мігалка Яна Нікітчука доводять до інфаркту ваші каблучки, а кроси стають постійним експонатом у конторі "Ремонт взуття". Текст не підкачав (як і завжди)

Маскі-шовні "Баби" доводять до могили шкільний вальс, а весільну польку до божественного сюрреалізму з елементами бурячанки та малясухи. Я ненавиджу польки, але тут втриматись, ну дуже важко. + ульотна труба, того ж Нікітчука.

На 4 місці альбомного хіт-параду "Трєзвості і культури" пасуться небриті і неголені "Олені". Дивні створіння без мозгів і без коріння. Всенародна пісня поставлена на еверластний ріпіт. No commenns.

А, в одному з номерів крутої газєти "Пост-Поступ", один автор, невідомого з чого, наїхав на текст "Оленів". Шось там те не так, і це не сюди, карочє, тіпа, абсурд повний.

Для тих, хто в танку, торжественно повідомляємо – текст "Оленів" – це просто стьоб, не нервуйтесь так, пийте Лободу і ковтайте "Віагру" – і був вам радість та мир у всьому світі. Якщо не допомагає, то слухайте Automatic "Monster" та Belle & Sebastian "Funny Little Frog". Але монстри, море томатної крові та веселі жабенятка в горлі – це так хрєново для білоручних пальчиків львівських культурних оглядачів. Жахіття. Ваш профіль – Андрій Демиденко та Павло Дворський, їх і слухайте.

На 5 місці. На тронному і коронному місці 5 місці друкується беззаперечний МЕГАХІТ альбому (і не тільки) – "Загребельний". 2 хвилини 34 секунди абсолютного щастя, термоядерного приходу та вселенського всепланетарного хороводу. За таке пацанам потрібно пам'ятник ставити.

Він заліз у вікно, за стіл підсів.
Обійняв пацанів і з собою повів.
Він веселий, страшний, а на зріст здоровенний.
А звати його Павло Загребельний…

приспів

О, Павло Загребельний…
Твоя душа закута в стакан граненний.
О , Павло Загребельний…
Чекаєм на твій приход.

А завтра, зранку прийде "Едуард".
Він "бєлого" друг, "іхтіандра" брат.
За ним забіжить "Баріс Бадунов"
А значить за пляшкою бігти знову…

приспів

О, Павло Загребельний…
Твоя душа закута в стакан граненний.
О, Павло Загребельний…
Чекаєм на твій приход.

Від мегахітовості попереднього треку не дає очунятись тахікардічна "Вчителька". Фортепіанне соло лише на секунди камуфляжить тіковий безпрідєл в якому ж, ті самі клавішні харакірять на капусту не гірше, ніж сам Thelonious Monk чи бешений Bobby Enriquez в бешеному "Cherokee" з альбому "Wild Piano".

Вчителька, - мікрорайону нашого жителька
Ти замість того, щоб в кіно піти,
Сидиш перевіряєш свої зошити.

Скоро прийде весна , вибори пройдуть.
І мене після комісії до армії візьмуть.
Я не буду листи тобі писати,
Бо ти будеш їх на помилки перевіряти.

Гоцалка "Алкоголізму" перетворює печінку меломана на сіро-буро-маліновий колір, а совєти не построїли комунізм, бо в них не було сексу, а був алкоголізм. Модерні рокери з "Файно" стоять, як лохи і на то всьо дивляться. Просто втикають з вокалом Жанни Агузарової, бікоз – мадеінчайна. А тут гарячі вінницькі хлопці. На хвилину менше, але на сотню децибел крутіше.

"Апрель" підвищить рівень води в усіх українських ріках. Весняний медляк без крокодилячих сліз та роздирання на собі вишиванок за 300 гривень. Гарно, сумно, правдиво, як би ці слова не паскудили різноманітні рагулі, стукачі, уроди і сцикуни.

Жодної битви не виграла –
кохання з війною зрівнявши.
А ти сама себе із дому вигнала.
У душу нічого не взявши.
Такого чудового літа,
давно вже у мене не було.
Цілий світ хотів тобі подарити,
а ти його просто не чула.

Початок "Очі" замилює The Good, The Bad & The Queen з "History Song". І це їм можна вибачити, на відміну від інших сучукрмузикантів. Це ж вінницький стьоб, як і тонкий англійський гумор банди Деймона Албарна. Про це голосять останні ноти, які криком вистрілює Вітя Бронюк.

Ти не маєш будинку, своєї оселі.
Ти боїшся заснути в чужій пустелі.
Тікаєш від привидів, ранком від снів,
у пустому відлунні несказаних слів.
А на синьому тлі блаженної ночі.
ти ховаєш свої смарагдові очі.
У морській глибині, на казковій струні.
Ти тихенько співаєш, свої пісні.

Ти повіриш у казку, ніжну й чарівну .
Де принц, як завжди, відшукає царівну.
Капають сльози на мокру подушку,
Бо у світі не може бути дві попелюшки.
І на синьому тлі блаженної ночі.
ти ховаєш свої смарагдові очі.
У морській глибині, на казковій струні.
Ти тихенько співаєш, свої пісні.

Пісочний міжусобойчик в дитячому садочку завершує "ЛітеруДуру". То "Децкіє ігри" зі своїм вінегретним побоїщем в маленьких мізках діточок, голови яких, добряче нагріло літнє сонечко.

Шановні батьки, купуйте дітлахам панамки та бейсболки! Не никайте філки на здоров'ї своїх кіндерів. Цим, ви прикриєте своїх дітей від кривавих вуличних драм.

Десь ше по нету гуляє інфа про трек "Ноябр", але на офіційному сайті ТІКу його немає в трек-листі, тому про нього і не пишеться. Слухайте музику, вмикайте Павла ЗАГРЕБЕльного і відлітайте у вирій. Добрий план "ЛітериДури". Перевірено.

1. Сосюра
2. Сержант
3. Баби
4. Олені
5. Загребельний
6. Вчителька
7. Алкоголізм
8. Апрель
9. Очі
10. Децкіє ігри

фото і лірика: www.tikmusic.com.ua та www.artvertep.dp.ua