Ексголова Національного банку Валерія Гонтарєва зробила емоційну заяву щодо затримання свого ексзаступника.

Вона заявила, що затримання НАБУ голови правління Райффайзен Банку Олександра Писарука є посиленням терору з боку влади.

Гонтарева переконана, що його хочуть покарати за роботу в НБУ.

"Ні з МВФ, ні з Райффайзеном  (не пов'язано. —ЗМІ). Він тільки вийшов на роботу туди. Терор міцнішає", — сказала вона в коментарі "НВ Бізнес".

За словами Гонтарєвої, під час роботи в Нацбанку Писарук відповідав за банківський нагляд.

"Ми з ним і розчищали всі ці авгієві стайні", — зазначила екс-голова НБУ.

"Тим, ​​хто розганяє "зраду" в зв'язку із затриманням Олександра Писарука. Писарук, як член правління супроводжував питання виділення грошей банку Бахматюка. Він вів з ним переговори, давав доручення своїм підлеглим. Правління ухвалило рішення на підставі підготовлених Писаруком документів. В результаті Бахматюк отримав 1,2 мільярда, вніс заставу на 200 мільйонів, гроші випарувалися, банк лопнув ", - прокоментував затримання Писарука журналіст Сергій Лещенко.

"З приводу того, що гроші виділялися рішенням колективного органу - правління НБУ. Ситуація дзеркальна зі справою Труханова, якому інкримінують грабіж Одеського бюджету на майже 200 мільйонів гривень при покупці заводу Краян. Це рішення було підготовлено Трухановим, але прийнято колективним органом - Одеською міськрадою. За такою логікою, тоді і Труханова судити не треба, правильно? " - додав він, пише gazeta.ua.

Як писав "Вголос", Вночі 11 листопада НАБУ затримало колишнього першого заступника голови НБУ Валерії Гонтарєвої Олександра Писарука.