Tindersticks "Falling Down a Mountain" (2010)

Культові ноттінгемські інді-рокери Tindersticks з незабутнім голосом свого незмінного капітана Стюарта Стемплза, який так відпочиває від сольних історій чи кіношних саундів.

До попереднього студійника "The Hungry Saw" (2008) існувала 5-річна тиша. На щастя, вже за 2-ва роки Tindersticks привозять свій 8-й диск.

"Falling Down a Mountain" – дотримується усіх параметрів фірмового саунду. Роздупляння у його дарковість відбувається швидше, ніж у мелодії "The Hungry Saw". Загальні ж салюти бадьоро линуть стартовим альбомам банди, чергуючись у фірмовій харизмі романтичними баладками та героїчними поїздками диким заходом. Романтизація рулить ретросаундом (хаммонди форева) і непоспішання, як фішка Tindersticks – дарує усі переваги чамбер-попної оркестризації.

З точки зору прогресигізації – альбом не дотягує до вершин стартових дисків, але все ж дарує приємні хвилини фанатам Tindersticks. Перевага вже навіть у тому, що Tindersticks не бігають за модними трендами зі щенячою радістю, а грають те, що їх робить бендою з назвою Tindersticks.

Залишаючи згадки про традиційно бездоганні балади для захоплених коментів, їх все ж можна достатньо швидко спаралелізувати з подібностями на минулих дисках. "Hubbards Hills" з треком "Say Goodbye to The City" на альбомі "Waiting For The Moon", а дископікову та кіношну "Factory Girls" – з "Cherry Blossoms" з 2-го альбому, чи з "If You’re Looking For a Way Out" на диску "Simple Pleasure". Хоча, суб’єктивно – "My Oblivion" залишається в усіх ймовірних топах предметом неустанної адорації.

Не відстають від паралелізацій й більш бадьоріші треки, де меланхол Стемплза переростає у абордажні інтонації. Пофігістично свінгує та пританцьовує під трубними знаменами ("Harmony Around My Table", "Black Smoke"). Героїка переслідуваної вестернізації 60-х на "She Rode Me Down" – може мередіанитись з першоальбомною "Her" чи другоальбомними "Snowy in F Minor" і "Vertrauten III". До вищезазначеного Tindersticks ще й добавляють світанковий саспенсний інструментал в найкращих романтичних традиціях.

Хоча, знову ж суб’єктивно – стартове психоделічне (і качаюче) шаманство "Falling Down a Mountain", навіть у приблизному побратимстві з першоальбомним "Tyed" чи "Pretty Words" з "Simple Pleasure", все ж буде кращим треком диску.

Але романтика вимагає жертв – і "Factory Girls" – найкраще підходить для створення необхідної атмосфери. Таке воно, харизматичне щастя фанатіння від Tindersticks і артистичного голосу Стюарта Стемплза.

1. Falling Down a Mountain
2. Keep You Beautiful
3. Harmony Around My Table
4. Peanuts
5. She Rode Me Down
6. Hubbards Hills
7. Black Smoke
8. No Place So Alone
9. Factory Girls
10. Piano Music

The Pastels and Tenniscoats "Two Sunsets" (2009)

Заслужені інді-попи (і не тільки) з Глазго The Pastels відкривають свій 5-й альбом після 12-річного мовчання (не рахуючи різних компіляцій) в колаборації з японською бандою Tenniscoats.

Союз полум’яних сердець дарує навколишнім пасторалям колоритну англояпону з солодкими ароматами 80-х. Проліски тягнуться до сонця, а The Pastels і Tenniscoats зустрічають захід сонця у дружніх обіймах ("Two Sunsets", "Song For A Friend"), як це можуть робити тільки діти і тому, загальний настрій диску часто схиляється до тві-попних (з неповторним японаефектом) немовлятних захватів від світу.

Десь поруч можна згадувати The Clientele, Mojave 3 чи Monkey Swallows The Universe. Акустика, флейти, дзвіночки, труби, фортепіано, англо-японський мікс у якому хлопчик та дівчинка переплітаються голосами (та іншими частинами тіла), повноальбомна присутність хітів, чи просто приємних треків – що ще потрібно хомо еректусу для щастя? Без зальотів у вульгаріс сентименталіс. Без запливів у сопливе минуле. Марку 80-х витримано згідно усіх гостів.

Повноформатний релакс (майже колисковий) на весняному, літньому, осінньому або й зимовому сонечку у найсприятливіших умовах. З таким баладним музоном роблять перші кроки, а при екстремальній необхідності – відлітають у вирій.

Природжений саунд до кавайних анімешок з тібіками з величезними від захоплення оченятками першовідкривачів Всесвіту. Малятка сплять. Новий альбом Vampire Weekend – тільки в майспейсній якості. Ніч – найкращий спосіб переспати нетерпіння очікування ще одного подарунка, особливо перед Різдвом.

1. Tokyo Glasgow
2. Two Sunsets
3. Song For A Friend
4. Vivid Youth
5. Yomigaeru
6. Modesty Piece
7. About You
8. Boats
9. Hikoki
10. Sodane
11. Mou Mou Rainbow
12. Start Slowly So We Sound Like A Loch